Jesteś tutaj: Informacje24 9 Mecz nie ułożył się pomyślnie dla Smoków! Górnik Zabrze – Wisła Kraków 2:0

Mecz nie ułożył się pomyślnie dla Smoków! Górnik Zabrze – Wisła Kraków 2:0

Mecz na stadionie w Zabrzu przyszło oglądać 14 689 widzów – to rekord tej kolejki!.Dla Wisły Kraków mecz się nie ułożył, stracili pierwsza bramkę po kontrze, a potem drugą bramkę kicks strzelili z rzutu rożnego i było już 2 :0 .

Górnik Zabrze walczył o życie tak aby nie spaść w dół i utrzymać się w elicie ekstraklasy najlepszych piłkarskich drużyn. Górnik w tym meczu był lepiej dysponowany i lepiej zorganizowany i miał dyscyplinę taktyczną i dlatego wygrali to spotkanie. Wisła nie potrafiła po pierwszej bramce wyrównać mimo , że miała kilka dogodnych sytuacji aby strzelić na 1:1 . Górnik w całym przekroju spotkania lepiej grał i przeważał w atakach. Kibice nie przerywali głośnego dopingu. Na sektorze „młyna” za bramką, oprócz Górnika, mieli wywieszone też flagi ROW-u Rybnik i GKS-u Katowice. wislaNa boisku lepszy od Wisły był Górnik, który wyjął asa z rękawa – Mateusza Matrasa i wygrał zasłużenie. Górnik spotkanie rozpoczął z impetem. Już w 42. sekundzie do bramki gości trafił Łukasz Wolsztyński, ale liniowy słusznie zasygnalizował pozycję spaloną. W 10 minucie gola Strzelił Mateusz Matras. Asystował mu Jesus Jimenez. Jimenez wrzucił piłkę z lewej strony, dwóch zawodników Górnika ściągnęło na siebie uwagę obrońców, a za ich pleców wyskoczył Matras. 24 minuta atak Wisły Kraków Drzazga wprawdzie piłki nie dostrzegł w kontrze Błaszczykowskiego, ale rozprowadził akcję do Kolara ten strzelił w światło bramki . Górnika uratowała świetna interwencja bramkarza . 37 minucie ponownie Gol dla Zabrzan .  Wisła Kraków cisnęła , napierała ale to Górnik, strzelił bramkę. Dośrodkowanie Gvilii  piłkę  minęła jednak dwóch zawodników Wisły i Matras bez zastanowienia uderzył z powietrza. Lis znowu bezradny, a Matras z drugim golem. 2:0 dla Górnika. 68 minuta to akcja Smoków , dośrodkowanie Błaszczykowskiego do Drzazga pozostawiony sam na sam niestety  spudłował głową w idealnej sytuacji. Powinien być gol na 2:1 ta akcja  na pewno zmieniła jeszcze mecz dla Wiślaków . Wisła próbowała odrabiać straty na początku II połowy, celnie uderzył nawet Drzazga, ale Górnik mógł szybko ostatecznie rozstrzygnąć rywalizację. Dwukrotnie w sytuacji sam na sam z Mateuszem Lisem znalazł się Angulo. Najpierw po błędzie Marcina Wasilewskiego strzelał już do pustej bramki, gdy jak spod ziemi wyrósł „Wasyl” i naprawił swój błąd. Po chwili, gdy Adam Arnarson zatrzymał Sławomira Peszkę, a prostopadłe podanie otworzyło autostradę do bramki Hiszpanowi, Igor wypalił nad poprzeczką, będąc w sytuacji sam na sam. Górnik Zabrze : Martin Chudy – Adam Orn Arnarson (90 Dani Suarez), Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Michał Koj – Łukasz Wolsztyński (70 Giannis Mystakidis), Mateusz Matras (82 Szymon Matuszek), Walerian Gwilia, Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez – Igor Angulo. Wisła Kraków : Mateusz Lis – Matej Palcić, Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak – Jakub Błaszczykowski, Vullnet Basha, Patryk Plewka, Krzysztof Drzazga (69 Kamil Wojtkowski), Sławomir Peszko (80 Maciej Śliwa) – Marko Kolar (89 Łukasz Burliga). żółte kartki: Arnarson, Bochniewicz – Palcić sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork) widzów: 14 689