Jesteś tutaj: Informacje24 4 Super Puchar: Bawarski walec nie zwalnia tempa. Strzelają amunicją. Bayern Monachium - Sevilla 2 : 1

Bayern Monachium pokonał po dogrywce Sevillę FC 2:1 i wywalczył Superpuchar Europy. O triumfie zespołu Flicka przesądził gol Martineza. Całe spotkanie rozegrał Robert Lewandowski, który asystował przy pierwszym trafieniu W meczu z Sevillą „Lewy” zdobył bramkę, ale sędzia jej nie uznał, co wzbudziło duże kontrowersje. Nikt za to nie odebrał mu asysty jaką wypracował .

bajewrnikiZdobył czwarte trofeum w tym roku! Polak pierwszy raz w karierze triumfował w Superpucharze Europy.

Bayern Monachium wygrał w meczu o Superpuchar Europy, a Robert Lewandowski zakończył genialny sezon w barwach Bayernu Monachium Zdobył potrójną koronę oraz we wszystkich rozgrywkach został najlepszym strzelcem! Dodatkowo na zakończenie sezonu jeszcze ponadto dołożył do kolekcji Superpuchar Europy.

Początek meczu należał do podopiecznych Lopeteguiego. W 11. minucie bowiem Andaluzyjczycy wyszli na prowadzenie, kiedy to Lucas Ocampos pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Alaby na Ivanie Rakiticiu.

13' Neuer poszedł w swoje lewo, Ocampos uderzył bliżej środka, pewnie i skutecznie, zdobywcy Ligi Europy na prowadzeniu! 13' Ocampos strzela gola z hiszpanskiej drużyny na 1:0 dla Sevilli!

Bayern odpowiedział w 34. minucie. Wówczas Thomas Mueller zacentrował w pole karne do Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski świetnym podaniem – tyłem do bramki podał do Leona Goretzkę, a ten dopełnił jedynie formalności i strzalił z kilku metrów i nie dał szans Bounou.

W 36' Znów dogrywał Lewandowski, tym razem do Muellera, ale Niemiec uderzył głową zdecydowanie zbyt lekko, by zaskoczyć Bono.

Wydawało się, że zespół z Bawarii pójdzie za ciosem. Bliska celu była zwłaszcza w 51. minucie, gdy piłkę do siatki skierował Robert Lewandowski po wymianie podań z Thomasem Muellerem. Jak się jednak okazało, nasz rodak w momencie dośrodkowania piłki przez Benjamina Pavarda znajdował się na minimalnym spalonym i sędzia ostatecznie anulował gola.

Bayern grał lepiej, pokazał więcej jakości, ale Sevilla świetnie spisywała się w defensywie. Zaspali może dwa razy, z czego raz wykorzystał to Goretzka. Lewandowski ma zaś trudne zadanie przeciwko Kounde i Carlosowi. Druga połowa zapowiada się bardzo ciekawie.

W 46 minucie Manuel Neuer! Doskonałą interwencja Niemca po akcji Escudero i dotknięciu piłki nogą przez Suele. Świetny refleks kapitana Bayernu.

Za to mamy kurjozalną sutuację ponownie w 63 minucie znów nieuznany gol dla Bayernu!. Do siatki trafił Sane, lecz wcześniej był faul Lewandowskiego na Escudero. W międzyczasie też Bono doskonale obronił uderzenie Goretzki.

Juz w 75' Po uderzeniu Suele piłka zmierzała w stronę bramki, lecz jej tor lotu przeciął Carlos. Bayern w natarciu.

W 87 minucie "Machnął" się Alaba, Sevilla wyprowadziła bajeczną kontrę, En-Nesyri wyszedł sam na sam z Neuerem, oddał strzał, ale Niemiec końcówką palców odbił futbolówkę do boku! Kapitalna parada bramkarza Bayernu, fantastyczna szansa zaprzepaszczona przez "Sevillistas"!

W doliczonym czasie 90+2' Kolejna szansa dla Bayernu, kolejne zagranie Gnabry'ego wzdłuż bramki i znów bez gola! Lewandowski nie sięgnął piłki, Mueller został zablokowany i dodatkowo faulował rywala.

100'

Kimmich o włos od gola! Nieczysto trafił w piłkę na 5 metrze po centrze Muellera, było blisko.

104' Po wrzutce z rzutu rożnego piłkę wybito na piętnasty metr, tam uderzał Alaba, futbolówkę odbił Bono, a najlepiej odnalazł się stojący na jedenastym metrze Martinez, który niekryty sprytnym strzałem głową zaskoczył golkipera Sevilli. 2:1! Wejście smoka!

120+1' Jeszcze mógł trafić Lewandowski, który jednak naciskany przez Fernando oddał niecelny strzał.

Wszystko rozstrzygnęła dogrywka. W niej w roli głównej wystąpił Javi Martinez. Hiszpan być może zaliczył właśnie swój ostatni występ w zespole mistrza Niemiec, a jeżeli tak, zrobił to w najlepszym możliwym stylu. W 99. minucie pojawił się na boisku w miejsce Lucasa Hernandeza, zaś chwilę później przesądził o losach rywalizacji. Po dograniu z rzutu rożnego uderzył David Alaba. Golkiper Sevilli „wypluł” futbolówkę przed siebie, na co czekał tylko były piłkarz Athletic Bilbao, który strzałem głową ustalił wynik spotkania.

Superpuchar Europy jest pierwszym tego typu tytułem zdobytym przez Roberta Lewandowskiego w karierze. Łącznie Polak na swoim koncie ma już 21 trofeów. Czternaście z nich zdobył z Bayernem, cztery w barwach Borussii Dortmund, a trzy jako piłkarz Lecha Poznań. Dodatkowo w tym sezonie zdobył 55 goli w zaledwie 47 występach to bilans, który zwala z nóg I robi wrażenie w karierze.

Bayern Monachium zwyciężył 2:1, dzięki czemu po raz drugi w historii wywalczył Superpuchar Europy. Licząc natomiast jedynie ostatnie miesiące, mógł cieszyć się z czwartego już triumfu w klubowych rozgrywkach. Wcześniej „Bawarczycy” zdobyli bowiem mistrzostwo i Puchar Niemiec oraz Ligę Mistrzów.

Robert Lewandowski został trzecim polskim piłkarzem w historii, który sięgnął po Superpuchar Europy! Przed nim zdobyli Superpuchar 1984 Zbigniew Boniek, a w 1987 Józef Młynarczyk ,a teraz w 2020 Robert Lewandowski.

Bayern Monachium – Sevilla FC 2:1 pd. (1:1, 1:1, 2:1)

Leon Goretzka 34′ Javi Martinez 104′ – Lucas Ocampos 13′(k.)

Bayern: Manuel Neuer – Benjamin Pavard, Lucas Hernandez (99′ Javi Martinez), Niklas Suele, David Alaba (112′ Jerome Boateng) – Leon Goretzka (99′ Alphonso Davies), Joshua Kimmich – Leroy Sane (71′ Corentin Tolisso), Thomas Mueller, Serge Gnabry – Robert Lewandowski

Sevilla: Yassine Bounou – Jesus Navas, Diego Carlos, Jules Kounde, Sergio Escudero – Joan Jordan (90′ Franco Vazquez), Ivan Rakitić (56′ Oliver Torres), Fernando Reges – Suso, Luuk de Jong (56′ Youssef En-Nesyri), Lucas Ocampos

Żółte kartki: David Alaba, Lucas Hernandez (Bayern) oraz Joan Jordan, Jules Kounde, Fernando Reges, Sergio Escudero (Sevilla)