Jesteś tutaj: Informacje24 2 NBA: TORONTO PORAZ PIERWSZY MISTRZEM NBA . GOLDEN STATE WARRIORS – TORONTO RAPTORS 110:114 (2-4).

KANADA MA PIERWSZĄ DRUŻYNĘ W HISTORII TORONTO RAPTORS KTÓRA ZDOBYŁA TYTUŁ MISTRZA NBA .

62534340 10157614297038463 5947721825906589696 oPo raz pierwszy Toronto Raptors w historii jest Mistrzem i wygrali z Golden State Warriors szósty mecz finałów 114:110

Raptors grali dobrze od samego początku Kyle Lowry, który zdobył pierwsze osiem punktów drużyny, trafiając wszystkie trzy rzuty. Warriors pozostali jednak w grze dzięki Klayowi Thompsonowi, który w pierwszej kwarcie zdobył 10 punktów. Początkowo Toronto zdobywało punty z wielką łatwością, ale gdy Golden State zaczęło bronić strefą to mieli co raz więcej problemów.

Warriors nie mogli przeciwstawić rywalom najlepszego składu. Durant doznał kontuzji łydki w finale Konferencji Zachodniej z Houston Rockets, a gdy wrócił na piąty mecz finału NBA, musiał opuścił parkiet z urazem ścięgna Achillesa. W szóstym, decydującym spotkaniu świetnie grał Klay Thompson, przez trzy kwarty rzucił 30 punktów, ale na ostatnią część meczu nie wyszedł z powodu kontuzji kolana - po meczu okazało się, że zerwał więzadła.

Z biegiem czasu spotkanie wyrównało się, ale Golden State po raz pierwszy było na prowadzeniu dopiero przy stanie 27:26.

Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 32:32. W drugiej odsłonie Dinozaury znów miały optyczną przewagę i ich gra mogła podobać się bardziej, ale udokumentowanie tego punktami i przewagą na tablicy wyników, przychodziło z trudem. Na półmetku goście byli lepsi o jeden rzut 60;57,

Ostatnia kwarta Golden State prowadzili tylko różnicą dwóch punktów 88:86. Przez większość czasu wynik utrzymywał się w okolicach remisu, z delikatnym jednak wskazaniem na Raptors. To mogło się zmienić w ścisłej końcówce. Błąd w ofensywie Danny'ego Greena dał podopiecznym Steve'a Kerra okazję na odmienienie losów meczu.

Na 18 sekund do końcowej syreny Steph Curry trafił oba rzuty wolne, przybliżając Warriors na 110:111

Steph Curry oddał rzut za trzy na objęcie prowadzenia i być może zwycięstwo, być może trzeci z rzędu tytuł mistrzowski. Spudłował.

To co sie stało chwilę po tym krótkim zamieszaniu piłka trafia w ręce Draymonda Greena (co zostało zaprotokołowane jako zbiórka w ataku), a Warriors poprosili sędziego o czas na 0,9 sekundy To nie była dobra decyzja ponieważ Warriors nie mieli czasu ! To znaczało technichny dla trenera jden rzut wolny dla rywali. Kawhi go trafił. 0,9 sekundy do końca meczu piłka jest w posiadaniu z boku dla drużyny Raptors trafia ona bezpośrednio pod kosz do Kawhi, on trafia, zegar pokazuje 00:00. Radośc jest jednak przedwczesna – sędziowie ogłaszają, po chwili konsternacji, że wcześniej Andre Iguodala faulował Leonarda. Kawhi staje więc na linii z 0,9 sekundy na zegarze. Tak, ten zimny skurczybyk trafia oba wolne. Jest 114:110 i Toronto Raptors zostają Mistrzami NBA. Teraz radość jest już prawdziwa.

Leonard w finałowych potyczkach uzyskiwał średnio 28,5 pkt i po raz drugi w karierze został wybrany na najbardziej wartościowego zawodnika finałów. Poprzednio MVP był w 2014 roku, jeszcze w barwach San Antonio Spurs.