Jesteś tutaj: Informacje24 5 EBL : EKSTRAKLASA KOSZYKÓWKI W POLSCE 02.01.2019 Legia Warszawa - Stelmet Enea BC Zielona Góra 59:76 (17:26,14:1, 18:13,10:24)

Mecz lepiej grać zaczeła Zielona Góra. Od pierwszych minut nie do zatrzymania był Michał Sokołowski, ale wojskowi przez jakiś czas odpowiadali na poczynania ofensywy Stelmetu.

Już w pierwszej minucie powoli zapełniające się trybuny hali poderwał Michał Kołodziej, który zrobił (wsad) paczkę. Niestety, to był tego dnia jeden z niewielu dobrych akcentów. Goście grali cierpliwie w ataku i agresywnie w obronie. LegiaStalnetZmuszali Wojskowych do długich akcji i trudnych rzutów, a sami coraz śmielej poczynali sobie w ofensywie. Gdyby nie dwie trójki Soluade, zielonogórzanie wyraźnie byli by już daleko od gospodarzy, już po pierwszych dziesięciu minutach a tak zakończyli kwartę z prowadząc 26:17.

Po wznowieniu gry Legia kilka razy skutecznie zagrała . Niestety potem już nie wykorzystywali swoich szans, dlatego dystans między przeciwnikami utrzymywał się Legia niestety w drugiej kwarty nie stworzyła dużego zagrożenia dla Zielonej Góry. W połowie kwarty rozdrażniony Stelmet zaczął bezlitośnie kontrować Wojskowych. Przewaga gości wzrosła do kilkunastu punktów i pewnie znalazłoby się kilku takich na hali, którzy uznaliby mecz za rozstrzygnięty. Takiego zdania nie był Mariusz Konopatzki. „Mario” wniósł bardzo dużo energii do zespołu w końcówce kwarty, zapisał na swoim koncie cztery „oczka”, przechwyt i poderwał swoich kolegów do walki. To dzięki zrywowi w końcówce nasz zespół przegrywał z piekielnie mocnym Stelmetem tylko 31:39. 03.01.2019 18:00 87:70

Po wznowieniu gry jeszcze bardziej wzmocnili obronę. Co więcej w ataku swoje zaczęli robić Omar Prewitt i Mo Soluade.. Trzecia kwarta zakonczyła się tylko trzema punktami do odrobienia to była najmniejsza przewaga gosci w tym meczu 49:52.Tak niewiele brakowało aby to Legia Warszawa wygrywałaby ta kwartę

Na początku czwartej kwarty goście zanotowali serie 13:0 to był nokaut i nie oddali prowadzenia już do końca. Czasami koszykarzom Legii brakowało motywacji i wiary że mogą jeszcze wygrać lub doprowadzić do remisu w tym meczu. Jeszcze kilka dobrych akcji Legia stworzyła pod koniec kwarty ale to nie zmieniło ostatecznie spotkania i mecz zakończył wynikiem 76:59 dla Stelmetu.

2019 Legia Warszawa - Stelmet Enea BC Zielona Góra 59:76 (17:26,14:1, 18:13,10:24)

Legia Warszawa : Omar Prewitt 15, Mo Soluade 11, Mariusz Konopatzki  7, Michał Kołodziej 7, Jakub Karolak 6, Keanu Pinder 6, Sebastian Kowalczyk 4, Dawid Sączewski 3, Jakub Sadowski , Roman Rubinsztejn ,  Patryk Nowerski, Rusłan Patiejew 0

Stelmet BC Zielona Góra  ; Michał Sokołowski 17, Željko Šakić 14, Darko Planinić 10 , Gabe DeVoe 10,Adam Hrycaniuk 8, Łukasz Koszarek 6, Eric Griffin 5, Przemysław Zamojski 4,Markel Starks 2 , Filip Matczak 0 Jarosław Mokros 0