Jesteś tutaj: Informacje24 5 Newcastle Eagels wygrali puchar BBL

Newcastle Eagels wygrali puchar BBL

Drużyna Newcastle Eagles została zwycięzcą Pucharu BBL w kategorii mężczyzn, zaś Sheffield Hatters okazała się najlepsza wśród kobiet.

Najlepszym zawodnikiem BBL CUP został Rahmon Flatcher z Newcastle Eagles ,zaś MVP WBBL Trophy za najlepszą zawodniczkę meczu otrzymała Steph Gandy z City of Sheffield Hatters.

BBL CUP: niespodziewana wygrana Pucharu BBL w rękach ESH GROUP Newcastle Eagles u mężczyżn. Eagles zdobyli 18 tytuł w przeciągu 10 lat.W kobiecej koszykówce trofeum WBBL zdobywa drużyna Westfield Health Sheffield Hatters.

W niedzielny weekend w dniu 11.01.2015 o godzinie 15:30 podopieczni Fabulous Flournoy z Newcastle Eagles pokonali w finale BBL Cup drużynę Glasgow Rocks 84:71. Decydujący mecz odbył się w Birmingham w hali sportowej National Indoor Arena.To spotkanie sędziowali: Steve Ferris, Haydn Jones i Mac Callender. Początkowo zanosiło sie na bardzo dobre i wyrównane spotkanie od samego początku, bowiem obie drużyny rywalizowały ze sobą w lidze ekstraklasy BBL jak równy z równym. Już po pierwszej kwarcie obie drużyny to udowodniły notując remisowy wynik 15:15. Druga kwarta juz tak dobrze nie wyglądała z pozycji Glasgow, była to kwarta szarpana przez graczy i popełniali oni coraz to więcej błędów oraz strat a skuteczność zawodziła zawodników. Różnica rosła i była nawet już 13 punktowa w tej kwarcie dzięki trzem zawodnikom, którzy dla Eagles zdobywali regularnie punkty. Byli to Charles Smith 21 punktów (4 zbiórki 1 asysta) , Andre Jones 17 punktów (5 zbiórek, 4 asysty, 1 blok), Rahmon Fletcher 15 oczek (4 zbiórki, 4 asysty, 1 blok). Dla Glasgow najskuteczniejsi byli Jajuan - 17 punktów(4 zbiórki,3 asysty 1 blok) oraz Keiron Achara (11 zbiórek , 2 asysty , 2 bloki). Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 29:40 na niekorzyść ekipy z Glasgow. W przerwie meczu można było podziwiać wsady grupy All-Star Dunkers z Francji oraz maskotkę BBL, lwa, który zabawiał publiczność.

W drugiej połowie Galsgow Rocks stać było jeszcze na jeden zryw na początku drugiej połowy. Jednak gracze z Newcastle podjęli rękawice i zaczęli przeważać, na skutek czego Rocks przegrywali juz 9 puntami trzecią kwartę (60:51). Drużyna,że Szkocji juz się nie podniosła w ostatniej kwarcie, mnożyły się straty, błędy a skuteczność była na coraz to niższym poziomie. W końcowej odsłonie można wyróżnić graczy takich jak: Davis (3 zbiórki, 1 asysta, 1 blok), Ogedenge (9 zbiórek,2 asysty, 2 bloki), Freeman (3 zbiórki, 1 asysta, 1 blok). Pod koniec koszykarze z Newcastle umiejętnie prowadzili grę, nie pozwalając rywalom na zmniejszenie przewagi. Ostatecznie drużyna z Glasgow uległa na parkiecie w Birmingham z Newcastle różnicą 13 oczek.

ESH GROUP EAGLES NEWCASTLE – GLASGOW ROCKS 84:71 (15:15,40:29,60:51,84:71)

ESH GROUP EAGLES NEWCASTLE: Smith 21,Jones 17,Fletcher 15,Martin 10, Lasker 9, Flournoy 4,Defoe 6, Thomson A 2,Thomson S 0 , Matthew 0 (Coach Fabulous Flournoy)

GLASGOW ROCKS: Smith 17,Achara 16,Egwuonwu 10,Huffor 10, Davis 9, Ogedengbe 5, Freeman 4,Grieve 0,Bunyan 0, Glass 0 (Coach Sterling Davis)

Przed spotkaniem mężczyzn o godzinie 12:00 na parkiet wbiegły panie, gdzie Sheffield Hatters okazało się lepsze od Nottingham Willcats wygrywając 76-62. Było to pierwsze takie spotkanie w rywalizacji kobiet, gdyż liga ekstraklasy WBBL powstała 5 czerwca 2014. Oprócz tego po raz pierwszy w historii nagrodą MVP WBBL Trophy uhonorowano najlepszą zawodniczkę. Została nią Steph Gandy z City of Sheffield. Skutecznie przyczyniła się ona do zwycięstwa drużyny z Sheffield trafiając 25 oczek (11 zbiórek, 1 asysta), mając do pomocy także Naylor Helen 20 (6 zbiórek , 1 asysta. Oprócz tego ważny odnotowania jest występ najlepszych w drużynie Nottingham-Reynolds 30 punktów (5 zbiórek )i Pressley 15 (7 zbiórek).) Niestety nieudane akcje,straty i niski poziom skuteczności rzutowej oraz brak dobrej obrony doprowadziły zespół Nottingham do przegranej aż 14 punktami.

Nottingham Wildcats - Shieffield Hatters 62:76 (13:13,25:36 , 42:59,62:76)

Nottingham Wildcats: Reynolds 30, Pressley 15,Ferreira 8, Prior 2 , Baird 2 , Rodgers 0, Ortega 0, Popovic 0,

Shieffield Hatters: Gandy 25 , Naylor 20, Thomas Johnson 8,Royo 6 , Gayle 4, Campbel 4,Rees 2, Clayton 2,

Po meczu WBBL Trophy odbył się konkurs wsadów Final 2015 Dunk Contest, który wygrał Polak Łukasz Biedny.

Final 2015 Dunk Contest 1 miejsce Łukasz Biedny 2 miejsce Loic Moitry 3 miejsce Renars Bulduris