INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 5 Biało Czerwoni juz po koszykarskim sprawdzianie w Bydgoszczy

Biało Czerwoni juz po koszykarskim sprawdzianie w Bydgoszczy

Polska Reprezentacja  nie dała szans rywalom z Belgii i Libanu. Reprezentacje tych krajów zastały pokonane.

MVP turnieju w Bydgoszczy, Basket CUP 2015 wybrano Mateusza Ponitkę. Mecz z Belgią miał być następnym sprawdzianem naszej kadry po piątkowym meczu z Islandią gdzie pokazaliśmy pokazać iż potrafimy być skutecznymi w ataku i dobrze grać dobrze w obronie a także że potrafimy zwyciężać jako zespół.

Nad tymi elementami gry musimy jednak ciągle pracować by nasza forma przed wielkim sprawdzianem, jaki będzie miał miejsce już 5 września była wyśmienita. Już w sobotę rozpoczyna  się bowiem Eurobasket we Francji, w Montpellier i gramy  tam  z drożynami Bośni i Hercegowiny, Rosji, Finlandii , Izraela i oczywiście Francji.

Polska wygrała z Belgią 72:52 w tym meczu nasza reprezentacja pokazała jaki ma wojowniczy charakter, serce i energię do walki o zwycięstwo. Kulig rzucał skutecznie , a Marcin Gortat rozpoczął od samego początku agresywnie w ataku i to on trzymał tempo naszej reprezentacji. Na słowa uznania zasługuje jego odrzucanie piłki do innych zawodników w momentach kiedy gdy Belgowie ograniczali przestrzeń pod koszem. Po pierwszej kwarcie to Polska wygrywała 21 do 13 , a to za sprawą Kuliga rzucił do kosza za 8 punktów i Gortata który zdobył 4 punkty oraz zaliczył 3 zbiórki i 3 asysty. Druga kwarta dobrze rozpoczęła się dla biało czerwonych.

Szybki atak przyniósł efekt i precyzyjne podania podania po obwodzie spowodowały, że liczba punktów powiększyła się dzięki Waczyśnkiemu czy Kuligowi.

Druga kwarta zakończyła się jedynastopunktową przewagą Orłów nad rywalami (39:28). W trzeciej kwarcie świetne akcje Kuliga z Gortatem spowodowały, że Polacy wyszli na prowadzenie aż 51 do 32.

Ostatecznie mecz z Belgią i zakończył zwycięstwem naszej reprezentacji. Polska : Belgia 72:52 (21:13,18:15,20:10,13:14)Polska : Kulig 16, Waczyński 14, Gortat 8, Gruszecki8, Czyż 6, Cel5, Karnowski 4, Koszarek 2, Slaughter 1, Zamojski 0, Skibniewski 0.Belgia : Lojeski 11, Gillet 10, Mwema 8,Zeeuw 7, Van Rossom 6, Hervelle 4, Tabu 3, Bosco 2, Tumba 1 Salumu 0 , Mukubu 0 , Serron 0.

Po meczu kibice sprawili niespodziankę  i uczcili urodziny 43  Mike`a Taylora i  22 Mateusza Ponitki.

Mecz z Libanem Orły wygrały 76:59. Trener Taylor dał Gortatowi i Slaughterowi odpocząć aby mogli nabrać sił. Taka decyzja przygotowała zespół na to by drużyna mogła wygrywać mecze na Eurobasket bez tych zawodników.

Liban nie był groźnym i wymagającym przeciwnikiem przeciwnikiem. W tym meczu skutecznie zagrali Cel Karnowski, Gruszecki, Zamojski  i Kulig. Biało Czerwoni na początku już dominowali. Dobrą passę naszych reprezentantó zaczął Karnowski skutecznym wsadem do kosza. Skuteczny tego dnia był także Aron.

Wygrana 17 punktami nad Libańczykami pozwala na optymistyczne spojrzenie w przyszłość ponieważ drużyna zaczyna stanowić dobrze zgrany zespół.

Mecz przebiegał pod kontrolą Biało Czerwonych i tak do samego końca .Polska – Liban 76:59  (24:16, 14:14, 17:16, 21:13)Polska : Karnowski 12, Cel 10, Gruszecki 9, Zamojski 8, Kulig 8, Ponitka 8, Czyż 7, Waczyński 4, Koszarek 2.Liban: Haidar 19, Arakji 11, Bawji 9 ,Saoud 8, Souaid 4 , Akl 3 , Tabet 3

Pozostałe mecze turnieju Basket Cup :
Polska – Belgia 72:52, Polska – Islandia 80:65 , Belgia – Islandia 86:46, Islandia – Liban 96:75, Belgia – Liban 88:53