INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24

Artykuły

Doktor Gabriela Mercik – warto ludzi czynić szczęśliwymi!

Doktor Gabriela Mercik jest osobą, która bezsprzecznie udowodniła, że nawet najbardziej nieprawdopodobne scenariusze w życiu mogą się ziścić.

Jeszcze 15 lat temu nikt by nie dał wiary gdyby usłyszał, że doktor Gabriela Mercik – zaczynająca swoją zawodową karierę jako lekarz w słynnym zabrzańskim centrum leczenia chorób serca, stanie się założycielką znakomitej londyńskiej kliniki medycyny estetycznej. Trudno chyba bowiem wyobrazić sobie bardziej krańcowe gałęzie specjalizacji medycznej.

Jak to się stało, że ktoś leczący choroby serca decyduje się całkowicie zmienić specjalizację i założyć klinikę medycyny estetycznej? - pytamy dr Gabrielę Mercik.

Przez dziesięć lat pracowałam w Śląskim Centrum Chorób Serca jako lekarz. Pewnie do dzisiaj bym tam pracowała, gdyby nie wypadek samochodowy po którym straciłam pamięć. Rozpoczęła się trudna walka o powrót do zawodu. W pewnym jednak momencie stwierdziłam, że chcę coś zmienić w swoim życiu i zdecydowałam się wyjechać do Wielkiej Brytanii. Przyjechałam do Manchesteru i tam zarejestrowałam się jako lekarz i dostałam propozycję pracy w Antrim. Nie bardzo wiedziałam gdzie to jest ale zdecydowałam się pojechać. Okazało się, że to w Irlandii Północnej. Wylądowałam tam w 17 marca czyli w dzień Świętego Patryka. Oczywiście wszystko było nieczynne. Jedyną osobą na lotnisku oprócz mnie była jeszcze jedna kobieta. Jak się okazało była to lekarka, która jechała podjąć pracę w tym samym szpitalu do którego i ja się dostałam. W tym szpitalu pracowałam jednak dość krótko i po pewnym czasie rozpoczęłam pracę w w Royal Victoria Hospital w Belfaście.

Ale to w dalszym ciągu nie wyjaśnia jak to się stało, że zajęła się Pani medycyną estetyczną czyli dziedziną dość odległą od kardiologii? - drążymy dalej temat.

Punktem przełomowym dla mnie była informacja, że mam raka piersi. Ta diagnoza uderzyła we mnie jak grom z jasnego nieba. Byłam tu nowa, wszystko było inaczej zorganizowane i proszę pamiętać byłam tu sama.Ponieważ w Irlandii na skierowanie na operację musiałabym czekać kilka tygodni – a w przypadku tego typu chorób czas odgrywa olbrzymią rolę, dlatego nie czekając dłużej poleciałam do Polski, gdzie mi ją wykonano. Tu wielki ukłon w stronę polskich lekarzy. Ta operacja to był przełom. Przez 15 lat pomagałam innym i postanowiłam, że teraz muszę się zająć sobą. Zastanawiałam się nawet czy nie przestać być lekarzem ale moi znajomi zdecydowanie mi to odradzali o powiedzieli mi, że może powinnam się zająć medycyną estetyczną bo mam zdolności manualne. Pojechałam więc na kongres medycyny estetycznej i to było to! Po operacji straciłam wszelkie atrybuty kobiecości. Straciłam pierś, włosy, brwi – w takiej sytuacji człowiek szuka pomocy – a gdzie ją może znaleźć – na właśnie w medycynie estetycznej. Pierwszą klinikę otworzyłam w Irlandii. Jednak jak to czasem w życiu bywa los lubi wystawiać ludzi na próbę. Miałam kolejny wypadek samochodowy po którym miałam bezwład prawej ręki. Pomyślałem więc że mogłaby uczyć technik, które w Wielkiej Brytanii nie były jeszcze znane. Dlatego założyłam Akademię Medycyny Estetycznej i zaczęłam uczyć brytyjskich lekarzy w jaki sposób mogą poprawiać naturę nie wykorzystując przy tym skalpela! Podróżowałam po całej Wielkiej Brytanii a także po świecie. Trafiłam do Londynu na Harley Street i tutaj po kilku latach oczekiwania na miejsce otworzyłam swoją klinikę. Jestem pierwszą Polką,która ma klinikę w tym miejscu.

A jak to się stało, że Pani klinika stała się jedną z najbardziej znanych. Łatwo przecież o to nie było? Konkurencja w Londynie jest przecież olbrzymia!

Łatwo nie było to prawda ale pierwszych pacjentów przysyłali mi lekarze, których uczyłam. Jeśli z czymś nie mogli sobie poradzić to wysyłali pacjentki do mnie. Można powiedzieć, że byłam ostatnią deską ratunku dla pacjentów – taką specjalistką od rzeczy niemożliwych! Pacjenci, dla których nie było już nadziei, że im pomóc przylatywali właśnie tutaj. Dzięki temu, że wprowadziłam wiele metod, które w Wielkiej Brytanii nie były dostępne zyskałam uznanie w oczach lekarzy i potem pacjentów. Do dzisiaj jesteśmy kliniką innowacyjną i pewnie dlatego naszymi klientkami są osoby doskonale znane z pierwszych stron gazet na całym świecie.

Oprócz tego, że prowadzi Pani biznes pomaga także Pani bezinteresownie innym na przykład przy okazji Balu Polskiego. Dlaczego?

Jestem dumna, że jestem Polką i uważam, że wszyscy mający duże biznesy, małe biznesy powinni być zaangażowani w pomoc w organizowaniu balu charytatywnego, który odbywać się będzie już po raz czterdziesty siódmy a dochód z niego przekazywany jest corocznie dla osób potrzebujących. Warto pomagać – warto ludzi czynić szczęśliwszymi. To pomaga także nam być lepszymi ludźmi. Tylko razem możemy zmienić świat na lepsze.

 

Od Redakcji:

Już po przeprowadzeniu wywiadu okazało się, że pani doktor Gabriela Mercik została jedną z dwudziestu kobiet na świecie wyróżnionych podczas gali odbywającej się na scenie Teatru Kamienica w Warszawie za biznesowe inspirowanie Polek.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.

prb24.co.uk

  • tpob

TVP Polonia24

  • tvp

SPK WB

  • spk

Połącz się