Jesteś tutaj: Informacje24

Artykuły

Euroliga: CSKA Moskwa Mistrzem Euroligii po raz ósmy w historii! CSKA MOSKWA - Anadolu Efes Stambuł 91:83

W finale Euroligi w hiszpańskiej Vitorii, CSKA pokonało Anadolu Efes Stambuł 91:83 Trzecie miejsce wywalczył broniący trofeum Real Madryt, który ograł drużynę Fenerbahce Stambuł, aż 94:75

60856690 10156583456926795 3848405441562279936 o 1CSKA jest prowadzony od 2014 roku przez greckiego trenera Dimitrisa Itudisa, który miał udział w poprzednim triumfie zespołu w Eurolidze w sezonie 2015/2016. W dwóch kolejnych edycjach drużyna kończyła na półfinale - finał wygrywały najpierw Fenerbahce Stambuł, a ostatnio Real Madryt

Ten mecz oglądało 13 420 widzów. Rosyjski zespół szybko uzyskał prowadzenie i kontrolował do końca przebieg spotkania, choć rywale z Turcji łatwo się nie poddawali.

Po 20 punktów dla zwycięzców zdobyli Amerykanie Will Clyburn i Cory Higgins, a 15 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty dołożył Francuz Nando De Colo. Zespół z Moskwy trafił aż 14 z 22 trójek, a przecież na przestrzeni całego sezonu to właśnie była główna broń Efesu. Tymczasem w decydującym meczu snajperzy ze Stambułu pudłowali, a szczególnie dotyczy to Vasilije Micicia, który wykorzystał tylko 2 z 9 prób za łuku i miał w sumie ledwie 10 oczek. Cięzko pracował w drużynie Stambułu Shane Larkin, rozgrywający Efesu, który po świetny półfinale, tym razem zdobył 29 punktów. Trafiał nieprawdopodobne trójki,

To ósmy w historii triumf CSKA w Eurolidze (do 1996 roku rozgrywki odbywały sie pod nazwą Puchar Klubowych Mistrzów Europy). Poprzednio świętowali triumf w 2016 roku.

Rok temu finałowy turniej był popisem Realu Madryt. Finałowe zwycięstwo nad Fenerbahce Stambuł było ukoronowaniem krótkiej, ale treściwej kariery w Europie Luki Doncicia. 19-letni wówczas Słoweniec zdobył tytuł MVP finałowego turnieju i niedługo później został zawodnikiem Dallas Mavericks w NBA. Wtedy Fenerbahce Stambuł nie miało szans z Realem w finale, ale bez Doncicia Real przestał być faworytem numer 1.