Jesteś tutaj: Informacje24

Artykuły

20 Puchar w historii Niemiec. Puchar Niemiec zdobyty przez Bayern Monachium !. Lewandowski Królem Strzelców w Pucharze Niemiec

W finałowym meczu, który został rozegrany na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, pewnie Bayern Monachium pokonał Bayer Leverkusen 4:2 (2:0) w finałowym starciu o Puchar Niemiec.

Dwa gole zdobył Robert Lewandowski . Lewy w całych rozgrywkach zdobył sześć bramek, co pozwoliło mu zostać królem strzelców Pucharu Niemiec. Oprócz tego podopieczni Hansiego Flicka wcześniej wywalczyli mistrzostwo Niemiec. Zawodnicy wygrali dwa puchary dla Bayernu w krótkim czasie .

Bayern mistDla Bayernu to drugie takie trofeum z rzędu. W zeszłym sezonie Bawarczycy pokonali w finale RB Lipsk.Także dla drużyny z Bawarii to również 20. triumf w rozgrywkach Pucharu Niemiec

Juz od 9 minuty Bayern atakuje i próbuje narzucić szybkie tempo Lewy podaje do Kimmicha i ten strzela na bramkę , ale niecelnie.

W 15 minucie Rzut wolny dla Bayernu z 18. metrów. Wendell wpadł na plecy Lewandowskiego.W 16 minucie David Alaba wykonywał rzut wolny i on zdobył pierwszego gola dla Bayernu na 1:0 .

Natomiast w 24 minucie Bayern przeszedł do ataku i było możliwe przede wszystkim dzięki przyjęciu, podaniu przez Joshuy Kimmicha do Serge Gnarby'emu dynamiczne wejście prawą stroną pola karnego. Całość wykończył strzał w długi róg po ziemi I było już na tablicy 2:0 dla Monachium.

Piłkarze z Leverkusen po raz pierwszy zagrozili bramce strzeżonej przez Manuela Neuera w 31. minucie. Moussa Diaby bardzo dobrze podał do Leona Baileya, jednak Jamajczyk uderzył wysoko nad poprzeczką.

Jeszcze raz w 40 minucie mamy raz atak Leverkusen Neuer piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Amiriego.

W drugiej połowie Leverkusen w 56 minucie stara się atakować wtedy pomyłka Neuera, który dał się uprzedzić i minąć, ale też bardzo dobra asekuracja Pavarda.

Wprowadzony na plac gry Volland miał dogodną sytuację do tego by zdobyć gola kontaktowego, a   mogli zdobyć podopieczni Petera Bosza . W 57. minucie po rajdzie prawą flanką Moussy Diaby'ego piłka dotarła do ustawionego centralnie w polu karnym Vollanda. Niemiec zdecydował się na strzał lewą nogą, co w tamtym momencie było błędem. Ostatecznie nawet nie trafił w piłkę.

Bayern przyśpieszył tempo w ataku I tak przydażyła się niesamowita akcja czy nawet można nazwać to kuriozalną akcją Bawarczyków. W 59 minucie Robert Lewandowski uderzył z 30 metrów piłkę wprost w bramkarza leverkusen Hradecky'ego, a ten przepuścił piłkę między rękami, a ta odbiła się ona jeszcze od jego nogi i wpadła do siatki. Co za gol w karieże Lewego. Bayern podwyższył na 3:0, a piątego gola w tej edycji zmagań Pucharu Niemiec strzelił Robert Lewandowski.

Bayer Leverkusen nie podawał się do końca i próbował odrobić straty. W 63. minucie stratę zmniejszył Sven Bender, zdobył gola kontaktowego , który strzałem głową wykończył dośrodkowanie z krzutu rożnego autorstwa Karema Demirbaya.

W 67 minucie "Lewy" wszedł nieprzepisowo i faulował Aranguiza . Sedzia nie miał obiekcji i dał za ten faul zółtą kartkę dla Polaka .

W 74 minucie powinna być druga bramka Lewandowskiego !. Mocne dogranie Perisicia do Polaka, nieco niedokładne, ale na wślizgu mógł strzelić tę piłkę do siatki. Zabrakło centymetrów.

Gdy już wszystko było wiadome kto zdobywa Puchar Niemiec to w 89 minucie niespodziewanego gola strzelił Lewandowski. Lewy otrzymał podanie od Perisicia i technicznym strzałem zdobył swoją szóstą bramkę w tej edycji Pucharu Niemiec. Robert lewandowski został tym ostatnim golem królem strzelców tych rozgrywkach.

Wdoliczonym czasie (90 + 4) Leverkusen jeszcze zdołalo wywalczyc rzut karny . Wykonawcą był Kai Havertza z rzutu karnego zdobył drugiego gola i tak kończy się finał Pucharu Niemiec. Bayern wygrywa 4:2, a Lewandowski został Królem Strzelców z 6 golami.

Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 2:4 (0:2)

Bramki: Sven Bender (63), Kai Havertz (90+4 – karny) - David Alaba (16), Serge Gnabry (24), Robert Lewandowski (59, 89).

Żółte kartki: Wendell – Robert Lewandowski

Sędziował: Tobias Welz

Bayern Monachium: Manuel Neuer; Benjamin Pavard, Jerome Boateng (69. Lucas Hernandez), David Alaba, Alphonso Davies; Joshua Kimmich, Leon Goretzka, Serge Gnabry (87. Philippe Coutinho), Thomas Muller (87. Thiago Alcantara), Kingsley Coman (64. Ivan Perisić); Robert Lewandowski.

Bayer Leverkusen: Lukas Hradecky; Lars Bender (81. Mitchell Weiser), Sven Bender, Edmond Tapsoba, Wendell; Charles Aranguiz, Julian Baumgartlinger (46. Kerem Demirbay); Moussa Diaby, Nadiem Amiri (46. Kevin Volland), Leon Bailey (76. Karim Bellarabi); Kai Havertz.