INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24

Artykuły

Nie żyje Dariusz Gnatowski – słynny Arnold Boczek z serialu o Kiepskich

W wieku 59 lat zmarł Dariusz Gnatowski, aktor, któremu popularność przyniosła rola Arnolda Boczka w serialu "Świat według Kiepskich".

Informację o śmierci Dariusza Gnatowskiego potwierdził RMF FM Marcin Mikos, zastępca dyrektora Szpitala GnatowskiSpecjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie.

Dariusz Gnatowski był aktorem filmowym i teatralnym. Urodził się w 1961 r. W 1985 r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

W krakowskim Teatrze STU zadebiutował w 1986 r. w sztuce w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. W latach 90. prowadził w Telewizji Polskiej programy dla dzieci.
Popularność i ogólnopolską rozpoznawalność przyniosła mu rola Arnolda Boczka w serialu "Świat według Kiepskich". Dariusz Gnatowski grał też w serialach "Na dobre i na złe" czy "Graczykowie". W latach 80. występował na scenie w Starym Teatrze w Krakowie oraz w krakowskich teatrach: Ludowym i Stu.

Od wielu lat poważnie chorował, miał cukrzycę. Chętnie wspierał innych chorych. Grał m.in. w spektaklu "Słodki drań" o dyrygencie, który nie może poradzić sobie z chorobą, Jego bohater mówił: "Cukrzyca nie zachwyca. ale można z nią żyć".

Cukrzyca nie boli, nie daje szczególnych objawów. Natomiast jej powikłania są dramatyczne - mówił w 2016 roku rozmowie z RMF FM Dariusz Gnatowski. Kiedyś podejrzewałem, że mam jakiś kłopot. Poszedłem do lekarza i dostałem tabletki. Nikt mi nie powiedział, że to jest choroba przewlekła, na którą trzeba leczyć się ciągle - opowiadał.

 Ja przez przypadek dowiedziałem się o chorobie. Czułem, że coś się dzieje i spotkałem się z moim przyjacielem lekarzem, który przyniósł glukometr, zbadał mi cukier i powiedział, że powinien wysłać mnie do szpitala. Udałem się tam, ustawiłem sobie leczenie i od tego "X lat" choroba zrobiła już spustoszenie w moim organizmie - opowiadał wtedy Dariusz Gnatowski.

Dariusz Gnatowski był też współautorem książki "Dieta bez wyrzeczeń", która miała przekonać jego fanów do zdrowego stylu życia

 


Dariusz Gnatowski był autorem książki "Dieta bez wyrzeczeń", promującej zdrowy tryb życia. Reżyserował spektakl "Słodki drań", przedstawiający problem życia z cukrzycą.

Miał 59 lat.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.

prb24.co.uk

  • tpob

TVP Polonia24

  • tvp

SPK WB

  • spk

Połącz się