INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 2 Polskie modelki pojawiły się na FLAME INTERNATIONAL FASHION AND ART FESTIVAL

Polskie modelki pojawiły się na FLAME INTERNATIONAL FASHION AND ART FESTIVAL

Na FLAME INTERNATIONAL FASHION AND ART FESTIVAL, który odbył się nie tak dawno w Londynie pojawiły się znakomite polskie modelki.FLAME INTERNATIONAL FASHION AND ART FESTIVAL ma dość nietypową formę ponieważ z jednej strony jest to platforma do promocji nowych talentów a z drugiej to konkurs projektantów.

 W tym roku w jury FIFAF zasiedli: Tatyana Tridvornova - Tridvornova Art Bureau Monaco - przewodnicząca jury, Layla Najale- aktorka, producentka i Miss Fabilous 2018 (UK), Oxana Mason- dyrektorka Art Gallery (Ukraina), Igor Tomayli- dyrektor kreatywny Slava Zaitsev Fashion Show, Art Diller (Rosja), Alex Stiegwardt- Talents Agency (Argentyna), Marina Kazankova- aktorka Xameleon Theatre ( Włochy), Robin Karr- projektanta futer (United Kindom). Roshni Ladva – makijażystka sław, (United Kingdom), Manjula Vekaria- znana makijażystka i fryzjerka (Indie), Aleski Evance- projektant obuwia (Izrael), Yanzh Nedvedsky projektant Isco work (Białoruś).

Zgodnie z werdyktem wydanym przez te szacowne gremium nagrody FIFAF zdobyli:

Marina Bogatyreva (Rosja) – zwyciężczyni FIFAF2018, oraz zdobywczyni 2 miejsca w kategorii Best Haute Couture Designer
Oksana Kalinina (Ukraina) pierwsze miejsce w kategorii Haute Couture Designer
Danuta Balsivic (Polska) pierwsze miejsce w kategorii Best Smart Collection
Mihaela Panaetiscu (Rumunia) pierwsze miejsce w kategorii Best Creative Collection
Noryalli (Norwegia) pierwszy miejsce w kategorii Best Casual Collection
Niki Moyo (Zimbabwe ) pierwsze miejsce w pokazie Best Pret-a-porter Collection Daiva DM( Litwa) pierwsze miejsce w kategorii Best Elegant Collection
Marina Jakubovskaya (Czechy) pierwsze miejsce w kategorii Best Accessories

Ivette Lalle (Łotwa) pierwsze miejsce w kategorii Best Portrait Artist i drugie miejsce w kategorii Best Accessories

Canvas Warriors (RPA) pierwsze miejsce w kategorii Pained Outfits
Udara Couture (Nigeria) Best Glamour Design
Channel Couture (Iran ) Best Garments Collection

Miedzy pokazami wystąpili Andreas Liberous,. Allis Allen, Ellen Vladyk, Olga Argo Viktoria Shcharbitskaya.

Zapytaliśmy polskie modelki o wrażenia jakie odniosły uczestnicząc w tym projekcie.

 Karolina Kolatorowicz

“Cieszę się bardzo, że mogłam wziąć udział w tym pokazie. Każda kreacja, którą prezentowałam była piękna i wyjątkowa. W każdej czułam się doskonale. Cieszę się także bo poznałam, jak to zwykle w takich sytuacjach, wiele wspaniałych, cudownych osób” powiedziała nam Karolina Kolatorowicz – zwyciężczyni brytyjskiego TOP MODEL 2017.

 

Aneta Żur

Zauroczona strojami i atmosferą panującą podczas pokazu była także kolejna polska modelka Aneta Żur. Jej zdaniem impreza okazała się ciekawsza niż sadziłam. Stroje były inspirujące a praca z tymi ludźmi była naprawdę fajna.

 

Joanna Szyc

Joanna Szyc, laureatka tegorocznego brytyjskiego TOP MODEL, pojawiła się jako kolejna Polaka na wybiegu Flam Festival. Joanna w ciągu ostatnich pięciu lat bardzo umocniła swoją pozycję na brytyjskim rynku fashion . Jak sama mówi były „to bardzo intensywne 3 dni, gdzie przez około 5-6 godzin przygotowywano modelki do pokazów. Makijaż, fryzury, próby i przymiarki - to coś co ma ogromny wpływ na powodzenie całego pokazu. Zawsze bardzo doceniam osoby które nam pomagają przed finalnym wyjściem, bo to my zbieramy laury i oklaski a tak naprawdę bez nich nie wyglądały byśmy tak cudownie. Bardzo serdecznie im wszystkim dziękuję. Podczas festiwalu zaprezentowałyśmy niesamowite kolekcje ponad 10 projektantów z różnych zakątków świata. Ta różnorodność sprawia, że kocham to co robię. Niektóre kreacje czy biżuteria to są prawdziwe dzieła sztuki. Chcę przy okazji podziękować Karolinie Nowak za zaproszenie i koleżankom Karolinie Kolatorowicz oraz Anecie Żur za świetną atmosferę.

 

Karolina Nowak

Kolejną polską modelką jaką zobaczyliśmy na wybiegu FLAME INTERNATIONAL FASHION AND ART FESTIVAL była Karolina Nowak. Ta mieszkająca w hrabstwie Kent modelka jest ambasadorem marki odzieżowej "The Great North".

 

„Spośród wielu wspaniałych stylizacji jakie widziałam na pokazie najbardziej przykuły moją uwagę suknia ślubna której projektantką była designer Oksany Kalinina” -stwierdziła po pokazie Karolina Nowak.

 

Ponieważ nazwisko Oksana Kalinina pojawiało się dość często podczas pokazu dlatego przybliżyć nieco zdobywczynię pierwszego miejsca w kategorii Couture Fashion Designer. Zapytaliśmy tę mieszkającą obecnie w Londynie projektantkę o jej zawodowe motto, którym kieruje się kreując piękne suknie. „Moje motto – widzę, czuję, tworzę. Jestem perfekcjonistką i moje projektuję moje ubiory z ogromną pasją i wkładam w nie całe swoje serce”. Urodzona w Rosji Oksana Kalinina od 2007 roku mieszka w Londynie. Zanim zdecydowała się stworzyć własną markę pracowała wcześniej dla domów mody Savile Row, w tym także Hardy Amies,

 

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się kolejna edycja tego festiwalu odbędzie się w lutym podczas London Fashion Week.


 

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.

prb24.co.uk

  • tpob

TVP Polonia24

  • tvp

SPK WB

  • spk

Połącz się