Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 7 Champions League :: Pogrom na Old Trafford. “ Czerwone Diabły “ Nokautują niemiecki zespół Lipsk.

Champions League :: Pogrom na Old Trafford. “ Czerwone Diabły “ Nokautują niemiecki zespół Lipsk.

W meczu grupy H Ligi Mistrzów Manchester United rozgromił 5-0 RB Lipsk. Bohaterem spotkania został Marcus Rashford, który skompletował hat-tricka, choć pojawił się dopiero na boisku w 63. minucie .

Do prawdziwego pogromu doszło na Old Trafford, gdzie Manchester United nadspodziewanie łatwo poradził

czerwone-diablysobie z RB Lipsk, zwyciężając aż 5:0. Bohaterem „Czerwonych Diabłów” został Marcus Rashford. 23-latek pojawił się na murawie dopiero w 63. minucie, a mimo to zdążył ustrzelić klasycznego hat-tricka. Półfinalista ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów nie miał za wiele do powiedzenia. Podopieczni Juliana Nagelsmanna na dobrą sprawę tylko raz poważnie zagrozili bramce Davida de Gei, gdy hiszpańskiego golkipera uderzeniem z bliskiej odległości bezskutecznie próbował zaskoczyć Dayot Upamecano.

To Lipsk zaczął od 2 minuty atak , anie Manchester tak Lipsk ruszył do kontrataku . Dośrodkowanie w pole karne, bliski strzelenia gola niemiecki zespół , ale wybija piłkę Shaw.

To w 21 minucie padła pierwsza bramka dla “ Czerwonych Diabłów”. Fred przejmuje piłkę w środku pola, podaje do Pogby, ten znajduje prostopadłym podaniem Greenwooda, który wychodzi sam na sam z bramkarzem i trafia do siatki!

W 30 minucie Pogba faulował Daniego Olmo. Była to okazja, okazja dla gości z rzutu wolnego do strzelenia gola. Przed przerwą nic nie zwiastowało blamażu w wykonaniu niemieckiej ekipy. "Czerwone Diabły" schodziły do szatni ze skromną, jednobramkową przewagą, którą zapewnił im Mason Greenwood.

Po zmianie stron wynik przez niemal pół godziny nie uległ zmianie. Podopieczni Juliana Nagelsmanna zostali rozbici dopiero w ostatnim kwadransie spotkania. To jednak nie był koniec emocji w tym meczu. Kapitalnie w 73 minucie Rashford podał do Bruno, ten zagrywa w pole karne do Pogby, ale niestety ten nie sięgnął piłki

Ogromna w tym zasługa Marcusa Rashforda, który trafił do siatki w 74. i w 78. minucie, dwukrotnie nie dając szans bramkarzowi w pojedynku sam na sam. Szybki kontratak w 74 minucie . Piłka na podana wolne pole do Rashforda, ten wychodził sam na sam i pokonuje bramkarza rywali Lipska !

Za to druga bramkę Rashforda dopiero była w 78 minucie gdy Manchester odebrał piłkę na połowie gości. Piłka została podana do Rashforda,a ten minął jednego rywala i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce Gulácsi!

Tutaj miała miejsce dobra sytuacja jeszcze w 81minucie gdy Forsberg dośrodkował z rzutu rożnego.. strzelał głową Alexander Soerloth, ale piłka przeleciała nad bramką. W 87. minucie Sabitzer fauluje w polu karnym Martiala i sędzia dyktuje "jedenastkę". Martial zdobywa gola z karnego Manchester United prowadzi już 4:0!

90+2' już w końcowych minutach meczu została przeprowadzona ładna akcja , a została przeprowadzona lewym skrzydłem . W tej sytuacji popisał się Martial, który wystawił piłkę koledze z zespołu do Marcusa Rashforda . Ten strzelił znów bez zastanowienia, nie dając szans bramkarzowi Lipska Péter Gulácsi. Musiał po raz piąty wyciągać piłkę z siatki .

Zawodnicy Ole Gunnara Solskjaera postawili ważny krok w stronę awansu do fazy pucharowej najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek w Europie. Przed tygodniem pokonali bowiem na wyjeździe Paris Saint-Germain 2:1.

Manchester United po dwóch kolejkach jest liderem grupy H z sześcioma punktami na koncie. Drugie jest PSG, które pokonało w środę Istanbul Basaksehir 2:0. RB Lipsk z trzema "oczkami" na koncie zajmuje trzecią lokatę.

Czerwone Diabły “ są w wyjątkowo w dobrej sytuacji w grupie. Mają już na koncie wyjazdowe zwycięstwo z PSG oraz bardzo dobry wynik nad Lipskiem. Teraz przed nimi dwumecz z Basaksehirem. PSG które pokonało w środę Istanbul Basaksehir 2:0 oraz również tak samo pokonał Lipsk 2:0 turecki zespół . Powiedzmy sobie wprost . Zapewne nawet cztery punkty w dwóch konfrontacjach z Tureckim zespołem zapewnią Manchesterowi wyjście z grupy, a sześć punktów zagwarantuje już całkowity spokój. Z kolei podopiecznym Nagelsmanna naprawdę niełatwo będzie powtórzyć sukces z poprzednich rozgrywek.

Manchester United – RB Lipsk 5:0 (1:0)

Mason Greenwood 21′ Marcus Rashford 74′ 78′ 90′ Anthony Martial 87′(k.)

Żółte kartki: Matić (Man United) - Henrichs, Kluivert, Sabitzer (RB Lipsk

Sędziował: Matej Jug (Słowenia)

Man United: David de Gea - Aaron Wan-Bissaka (81' Axel Tuanzebe), Victor Lindelof, Harry Maguire, Luke Shaw - Nemanja Matić (63' Scott McTominay), Fred - Mason Greenwood (63' Marcus Rashford), Paul Pogba (81' Edinson Cavani), Donny van de Beek (68' Daniel James) - Anthony Martial

RB Lipsk: Petar Gulacsi - Benjamin Henrichs (64' Marcel Sabitzer), Ibrahima Konate, Dayot Upamecano, Marcel Halstenberg - Christopher Nkunku (65' Alexander Sorloth), Dani Olmo, Kevin Kampl (75' Justin Kluivert) Emil Forsberg, Angelino - Yussuf Poulsen

LIGA MISTRZÓW D 28.10 (ŚRODA), 2. kolejka

GRUPA E

28.10 (18:55): Krasnodar - Chelsea Londyn 0:4 (0:1), Hudson-Odoi 37, Werner 76 karny, Ziyech 79, Pulisić 90

28.10 (21:00): Sevilla - Rennes 1:0 (0:0), de Jong 56

GRUPA F

28.10 (21:00): Club Brugge – Lazio Rzym 1:1 (1:1), Vanaken 42 karny - Correa 14

28.10 (21:00): Borussia Dortmund – Zenit St. Petersburg 2:0 (0:0), Sancho 78 karny, Haaland 90+1

GRUPA G

28.10 (21:00): Ferencvaros Budapeszt – Dynamo Kijów 2:2 (0:1), Nguen 59, Boli 90 - Cygankow 28 karny, De Pena 41

28.10 (21:00): Juventus Turyn – Barcelona 0:2 (0:1), Dembele 14, Messi 90+1 karny

GRUPA H

28.10 (18:55): Instanbul Basaksehir – Paris Saint-Germain 0:2 (0:0), Kean 64, 79

28.10 (21:00): Manchester United – RB Lipsk 5:0 (1:0), Greenwood 21, Rashford 74, 78, 90+2, Martial 87 karny