Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 7 EBLK : VBW Arka Gdynia powstrzymane . Dogrywka zadecydowała w Play Offach 2:2 .

EBLK : VBW Arka Gdynia powstrzymane . Dogrywka zadecydowała w Play Offach 2:2 .

W czwartym finałowym meczu koszykarki VBW Arki Gdynia zostały powstrzymane przez CCC Polkowice. To oznacza, że wszystko rozstrzygnie się w Gdyni.

babkiVBW Arka Gdynia przegrała na wyjeździe po dogrywce z CCC Polkowice 74:79 (17:11, 27:20, 17:19, 8:19, d. 5:10) w czwartym finałowym meczu fazy play-off Energa Basket Ligi Kobiet. Tym samym CCC Polkowice grają dalej i walczą o finał jest stan 2:2 w rywalizacji do trzech zwycięstw .

CCC Polkowice przerwały serię zwycięstw Arki Gdynia i zachowały jeszcze szansę na zdobycie mistrzostwa. Jednak ich sytuacja wyglądała tylko trochę lepiej, bo przegrywały w serii 1:2 i aby myśleć o tytule musiały wygrać także dzisiaj. Na początku mecz był wyrównany, a gospodynie prowadziły 9:8 po sześciu minutach. Arka zanotowała jednak serię 6:0, a po pierwszej kwarcie prowadziła już 17:11. Już w pierwszej minucie drugiej części gry ekipa gości uzyskała dwucyfrową przewagę - 21:11. Dominacja obrończyń tytułu trwała do końca pierwszej połowy, po której prowadziły 44:31.

Drużyna z Dolnego Śląska dzięki twardej defensywie nie pozwoliła Arce powiększyć przewagi Kolejne minuty w wykonaniu obu zespołów to był pokaz twardej, agresywnej defensywy i zdobywanie punktów przychodziło z dużym trudem. Polkowiczanki zmniejszyły w pewnym momencie stratę do ośmiu oczek (44:52), ale wtedy ważne punkty zdobyła Marisa Kastanek, która już wtedy z czterema faulami na koncie i Arka ponownie odskoczyła (44:57). CCC rozpoczął ostatnią kwartę ze stratą 11 punktów (50:61).

Czwarta kwarta najlepsze wykonanie drużyny CCC Polkowice niespełna trzy minuty przed końcem meczu gdynianki prowadziły już tylko 69:64. Pod koniec zawodniczki trenera Karola Kowalewskiego pokazały wielką determinację. Docenić należy grę Weroniki Gajdy, która jak na kapitana przystało zachowała zimną krew. Kolejny raz klasę pokazała debiutantka w play-off Energa Basket Ligi Kobiet, Klaudia Gertchen. Polka, wychowanka klubu z Rawicza grając na pozycji numer 4 zatrzymała Artemis Spanou. Na 1:52 do końca punkty Kamile Nacickaite dały Pomarańczowym remis 69:69 (po serii 14:0). 4 sekundy do końca, 5-ty faul Keishy Hampton, piłka na wagę mistrzostwa dla Arki przechwycona przez Aaryn Ellenberg. Na tablicy juz widniej ten wynik 69:69

W dodatkowym czasie gry skuteczność nie opuszczała gospodyń, które punktowały głównie z linii rzutów wolnych. Przełomowym momentem była jednak nieskuteczna akcja Marissy Kastanek na 43 sekundy przed końcem. Wynik celnymi rzutami wolnymi ustaliła Aaryn Ellenberg-Wiley. Pełne 45 minut rozegrała Alice Kunek (1/7 za trzy), która rzuciła 24 punkty i zebrała 12 piłek. Szwankowała natomiast skuteczność zza linii 6,75 całego zespołu (4/24), co w każdym meczu było główną bronią zespołu z Pomorza.

Kontrolowaliśmy ten mecz przez 35 minut, a mimo to przegraliśmy. CCC obroniło się i wygrało we własnej hali dwukrotnie, a teraz czas na mecz numer pięć w Gdyni. We własnej hali wygraliśmy również dwukrotnie i mamy nadzieję, że zrobimy to po raz trzeci. Dzisiejszy mecz przegraliśmy na własne życzenie, a nie wygrały go rywalki. Wywiadu udzielił trener drużyny Argka Gdynia Gundars Vetra

Wygrana bardzo cieszy, gdyż bardzo cierpieliśmy w tym spotkaniu praktycznie od samego początku. Musieliśmy bardzo mocno “szyć” w tym meczu i to, że się udało cieszy tym bardziej. Pokazaliśmy wielki charakter, szczególnie w drugiej połowie i wyciągnęliśmy ten mecz. Ogromna szkoda, że nie ma tutaj kibiców z którymi działy by się tutaj “cuda”. Arka wyszła dzisiaj z ogromnym zaangażowaniem i myślę, że to było widać także na “desce”. To nam nie pomagało, gdyż jeśli ma się dobrą obronę, dostawaliśmy punkty drugiej szansy. Przed decydującym meczem musimy mocno przeanalizować wszystko i poprawić to co szwankuje najbardziej. Wywiadu udzielił trener druzyny CCC Polkowice Karol Kowalewski

Zarząd Polskiego Związku Koszykówki zadecydował w czwartek, że nie dojdzie do meczu o brązowy medal mistrzostw Polski między PolskąStrefąInwestycji Eneą Gorzów Wlkp. a KS Basket 25 Bydgoszcz, który miał się odbyć w Gorzowie Wlkp. w niedzielę.

Powodem zmiany decyzji jest przedłużająca się kwarantanna w zespole koszykarek z Bydgoszczy, w którym doszło do zakażeń koronawirusem - napisano w komunikacie PZKosz.

Obie drużyny sklasyfikowane zostaną ex aequo na trzecim miejscu w sezonie 2020/2021 i przyznane zostaną im puchary i medale.

CCC Polkowice - VBW Arka Gdynia 79:74 po dogrywce (11:17, 20:27, 19:17, 19:8, 10:5)

Sędziowie: Marcin Koralewski, Bartosz Puzoń, Mateusz Skorek | Komisarz: Maciej Kucharski

CCC: Ellenberg-Wiley 13, Stanković 24, Gajda 13 (3x3), Gertchen 8 (1), Hampton 4 oraz Nacickaite 17 (2), Kantzy 0, Telenga 0

Arka: Kunek 24 (1), Spanou 11, Miškinienė 10, Kastanek 9 (1), Balintova 6 oraz Greinacher 14 (2), Morawiec 0