Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 7 EBL : ZEILONA GÓRA W PLAY OFFACH LEPSZA OD SLĄSKA , NIE DALI RADY . WKS Śląsk Wrocław - Enea Zastal BC Zielona Góra 75:80 (17:20, 16:23, 25:18, 17:19)

Mecz rozgrywany w Arenie Ostrów Wielkoposlkim w „ Bańce ” trzeba to przyznać , że to dobry pomysł zrobione zostało to  jak w NBA w , żeszłym roku, a miejsce gdzie grają w półfinałach  to  obiekt w  Ostrowie  .

Te mecze wszystkie odbywały się w „bańce” w 4 dnii rozgrywane spotkania w zamknietych ośrodkach i obiektach tak aby rozegrać wszystkkie półfinały EBL koszykówki męskiej WKS Śląsk Wrocław Vidin w piątkowym meczu wybrał mocną piątkę , którzy nie dadzą łatwo obedrzeć się ,że skóry i dla nich jest dzisjaj być albo niebyć i wyznaczył swoich zołnierzy Strahinja Jovanović, chlopyKyle Gibson, Ivan Ramljak, Aleksander Dziewa i Michał Gabiński. To napewno miało zapenić mocne wejście Śląsk Wrocław . Tabak wybrał juz sprawdzony wariant swoich zawodników i postawił na solidną grupę ludzi Skyler Bowlin, Kris Richard, David Brembly, Rolands Freimanis i Geoffrey Groselle to dla Zielonej Góry by wejść do finału i zdobyć Mistrzostwo .

Enea Zastal BC Zielona Góra rozpoczęli to spotkanie prowadzeniem 7:0. Wynik otworzył celną trójką Bowlin, a punkty dołożyli Groselle i Brembly. Chwilę później po rzucie z dystansu Freimanisa było już 10:2. WKS Śląsk zaczał nareszcie atakować i bardzo ładnym wsadem wykończył akcję Dziewa. To niestety było mało na wiekszy zryw Sląska , bo Zastal Zielona Góra wciąż atakowała i tworzyła dobre akcję i ataki pozycyjne na kosz Śląska. Było czasami gorąco pod koszami WKS .Zilona Góra rzucała to za dwa i , za trzy i tak z dystansu trafił Brembly za trzy punkty . Bardzo dobrze w tym dniu grali Freimanis Brembly , Groselle ,Richard , Berzins, Koszarek . Zawodnicy Enei Zastalu BC grali szybko i zdecydowanie oraz agresywnie w ataku co procentowało przewagę na deskach.
Dzielili się piłką i szukali najlepszych pozycji do oddania rzutów. Po siedmiu minutach gry prowadzili już 18:9. Ich obrona była skuteczna i trudna do przejścia. Wrocławianie WKS Śląsk przekroczyli limit przewinień, ciężko im było dogonić Zastal Zielona Góra .  Pod koniec kwarty WKS Śląsk zbliżył się na trzy punkty , gdy Zastal stracili skuteczność to był moment , w którym nie wszystko wychodziło i też dobry czas dla drużyny Żana Tabaka na wziecie przerwy na rządanie aby uspokoić grę oraz dać pewność zawodnikom oraz ustalic co bedą grać .

Po 10 minutach z kolei WKS Śląsk drużyna trenera Oliver  Vidina przegrywała tylko już 17:20. W drugiej kwarcie od razu zaczeli presingiem i nie przestają rzucać z dystansu gracze WKS Sląska Janis Berzins sfaulował Kyle'a Gibsona i drużyna z Wrocławia przegrywała już tylko jednym punktem. Po niecałych 11 minutach meczu na tablicach był remis 22:22. Rękę na pulsie trzymał Rolands Freimanis i dzięki jego rzutom Enea Zastal odzyskała prowadzenie. W 3 minucie gry meczu z lewej strony boiska rzuca za trzy punkty Freimanis z numerem 24 dobra i szybka akcja i mamy już na tablicy 22:27 Prosta przeprowadzona akcja dwóch zawodników Zastalu Zielonej Góry po podaniu od Krisa Richarda trafione punkty Freimanis , a Richard jeszcze zanotował na swoim koncie dobra asyste .  Ta część meczu nie była obfita w punkty. Obie drużyny grały bardziej w defensywie. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy zielonogórzanie wygrywali 41:31
Zaraz po tej akcji , żeby nie być dłużnym dobrą akcje przeprowadza WKS Slask Jovanović podaje do Ramljaka , a ten bez wachania z dogodnej pozycji za dwa zdobywa punkty dla Sląska i jest już tylko 3 punkty do odrobienia (24:27)
Za to w 6 minucie Zileona Góra ma łatwą pozycje i tak na czystej pozycji z rogu boiska Richard rzuca za trzy punkty i jest już 32 do 25 Odrazu po tym trener Oliver Vidin prosił o czas drużyny bo widzi na pewno, że Zastal Zielona Góra im odjeżdza na 7 punktów i na pewno trzeba coś zmienić w grze, żeby wygrać to spotkanie lepiej i wygrać w Ostrowie
Trzecia kwarta dla WKS Sląska wygrali tą kwartę 25 do 18 bo gdy zbliżli się wynikiem to znowu rywale odpowiedzieli trójkami jak Brembly’ego i Freimanisa czy Koszarek . Dobry fragment gry zaliczy Dziewa poprawia się i walczy na pozycjach , a także zdobył cztery punkty z rzędu dla Sląska Wrocław . Chwilę później za trzy zdobył punkty Szlachetka, i Dziewa dokłada swoje znów , tym razem po zbiórce w ataku na deskach . Pod koniec trzeciej części gry skuteczne zagrali pod koszem Jovanović i Gibson. Dobrze napewno zapunktowali akcjami Groselle, dzięki Zastal Zielona Góra utrzymywała nadal prowadzenie 61:58.
Czwarta kwarta zaczeła się bardzo dobrze była walka o każde punkty w środku boiska i na deskach. Jednym słowem mozemy powiedzieć , że WKS Slask walczył o życie , żeby wygrać swoją pierwszą wygraną i jeszcze zmienić losy tego spotkania. Punkt za punkt tak grały oba zespoły od pierwszych minut ostatniej kwarty. Punkty zdobył Berzins i po krótkim ofensywnym przestoju Śląska Zastal , a na tablicy zrobiło się 69:64 dla Zielonej Góry .
Na 2.24 minuty do końca mamy tylko jeden punkt róznicy 73 : 74 dla Zastali Zielona Góra co za mecz w Hali Ostrowa jest rozgrywany . Przed szansą stanął WKS Slask by wyjść po raz pierwszy na prowadzenie i na linii rzutów wolnych ustawił się Ivan Ramljak może trafić dwa punkty , ale nie wytrzymał presji nie trafił ani jednego rzutu jaki to ważnym moment w tym meczu tutaj może wszystko zadecydować .
W końcowych akcjach meczu trafia za trzy koszarek jest 77:73 , potem on sam w ostatnich sekundach 9, 5 ` podaje długie na krzyż podanie po przeciwnej strony boiska do Bremblya , a ten bez wachania zdobywa trójkę i Zilona Góra prowadzi 80:75 to pięć punktów już róznicy w tak krótkim czasie Śląsk Wrocław przegrywa z Zieloną Górą w „ bańce ” 75:80 . Tym samym zwyciężając w całej serii 3-0 i awansując do finału Energa Basket Ligi
WKS Śląsk Wrocław - Enea Zastal BC Zielona Góra 75:80 (17:20, 16:23, 25:18, 17:19)
Sędziowie: Piotr Pastusiak, Wojciech Liszka, Michał Proc | Komisarz: Ryszard Jabłoński
WKS Śląsk: Dziewa 18, Gibson 18, Ramljak 11, Jovanović 8, McCauley 8, Stewart 6, Szlachetka 6, Gabiński 0, Tomczak 0.
Enea Zastal BC: Freimanis 24, Brembly 16 (9 zbiórek), Groselle 12 (10 zbiórek), Richard 9, Berzins 7, Koszarek 7 (7 asyst), Bowlin 3, Sulima 2, Williams 0.