INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 7 Bundesliga: Robert Lewandowski Polak przeszedł do historii Bundesligi wyrównał rekord 40 goli Niemca Gerda Muellera .

W sobote Bayern Monachium grał z Freiburgiem i w tym meczu zremisował 2:2 , a „Lewy” strzelił bramkę, dzięki której wyrównał historyczny rekord Gerda Muellera.

Polak zrównał się z Niemcem i obaj w czasie jednego sezonu Bundesligi mogą lewandziupochwalić się wyczynem 40 trafień w jednym sezonie . To jesy niesamowite mamy to .

Nasz Polaka Robert Lewandowski w tym sezonie   przeszedł do historii Bundesligi, wyrównując rekord Gerda Mullera z sezonu 1971/72 .

„ Lewy ” przed meczem z Freiburgiem miał 39 bramek na koncie. Napastnik Bayernu miał dwie kolejki do zrównania się i pobicia rekordu Gerda Muellera. W spotkaniu z Freiburgiem

W 26. minucie, wykorzystując rzut karny i jednocześnie wyrównał niesamowity rekord . Lewandowksi zdobył swoją 40. bramkę w sezonie z rzutu karnego. Po golu Polak Bayern Monachium prowadził na wyjeździe z SC Freiburg 1:0 w 33. kolejce. Po trafieniu do siatki Polak podciągnął koszulkę do góry i zaprezentował koszulkę z podobizną samego Muellera z napisem: "4ever Gerd".

W 29. minucie meczu we Fryburgu do wyrównania doprowadził obrońca gospodarzy Manuel Gulde, Za to już w następnej sytuacji w 53 minucie prowadzenie gościom przywrócił Leroy Sane 2:1

Potem już atakowali więcej gospodarze i wynik ustalił na remis w 81 minucie strzelił gola Christian Guenter na wynik 2:2 .

Lewandowski rozgrywa już jedenasty sezon w Bundeslidze, ale dopiero po raz trzeci przekroczył granicę 30 trafień. W 2016 miał w rozgrywkach tylko 30 zdobytych goli , przed rokiem zakończył sezon z 34 trafieniami

"Zasłużył sobie na to, zapracował na to. Gratuluję mu tej 40. bramki" wypowiedzi udzielił dla telewizji Sky Sport   Lothar Matthaeus były reprezentant Niemiec .

Bayern w ostatniej kolejce zagra u siebie z Augsburgiem. Jeśli Polak strzeli gola zostanie samodzielnym rekordzistą w historii Bundesligi pod względem bramek zdobytych w jednym sezonie.