Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 5 Polska najlepsza w Pucharze Hopmana!

Polska najlepsza w Pucharze Hopmana!

Reprezentacja w składzie z Agnieszką Radwańską i Jerzym Janowiczem, zdobyła Puchar Hopmana po raz pierwszy w historii. Zawody odbywające się w australijskim Perth są nieoficjalnymi mistrzostwami świata w grze mieszanej.

Po raz dwudziesty siódmy odbyły sie rozgrywki o Puchar Hopmana, które wyłaniają najlepszą parę mikstową w tenisie. W tym roku naszymi reprezentantami byli Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz, którzy w pokonanym polu zostawili reprezentacje Australii, Francji i Wielkiej Brytanii. W sobotnim finale spotkali się ze Stanami Zjednoczonymi, reprezentowanymi przez rakietę numer jeden w żeńskim tenisie Serenę Williams a także Johna Isnera. Pojedynek wzbudzał duże zainteresowanie kibiców z racji rywalizacji Radwańskiej i Williams, grające naprzeciw siebie wielokrotnie i zawsze góra okazywała się Amerykanka. Z kolei w pojedynku panów stanęły naprzeciw siebie dwie strzelby. Isner jest jednym z najsilniej serwujących tenisistów, z serwami dochodzącymi do 250 km/h, a także jednym z najwyższych w całym tourze ATP (208cm). Janowicz podobnie, jest w czołówce najszybciej serwujących, nie ustępując zbytnio wzrostem swojemu przeciwnikowi (203 cm).

W pierwszym meczu doszło do rywalizacji kobiet i nasza reprezentantka okazała się lepsza w pierwszym secie 6:4. W drugim doszło do tie-breaka, w którym silniejszymi nerwami wykazała się Amerykanka, wygrywając go 7:3. Kiedy każdy myślał, że Radwańska podłamie się przegraną w drugim rozdaniu, nastąpił wybuch wspaniałej formy krakowianki, która dosłownie zmiotła Williams z kortu, wygrywając trzeci set 6:1. Było to jej pierwsze zwycięstwo nad jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w historii tenisa.

W drugim meczu Janowicz prowadził wyrównaną walkę w pierwszym secie, doprowadzając do tie-breaka, jednak pomimo pięciu piłek setowych przegrał to starcie. W drugiej odsłonie pojedynku Isner szybko przełamał Polaka, co okazało się decydujące w wygraniu drugiego seta 6:4.

W decydującym meczu miksta mogliśmy zobaczyć jak nasza para skutecznie radzi sobie z bardziej utytułowanymi rywalami, wygrywając pierwsze rozdanie 7:5. W drugim secie poszło jeszcze lepiej, Radwańska i Janowicz skutecznie stawiali opór Williams i Isnerowi, notując wynik 6:3 na swoją korzyść. Po zwycięskiej piłce nastąpił wybuch radości u naszych graczy, a także wśród polskich kibiców, tłumnie zgromadzonych na korcie w Perth.

Historyczne zwycięstwo w Pucharze Hopmana potwierdziło fakt o wznoszącej sile naszego tenisa. Po perypetiach zdrowotnych Jerzego Janowicza w zeszłym sezonie nie ma śladu. W wywiadzie dla Przeglądu Sportowego powiedział, że przepracował solidnie okres przygotowawczy i jest gotowy na wielkie wyzwania. Z kolei Agnieszka Radwańska zatrudniła w swojej ekipie Martinę Navratilovą, która ma pomóc w wygraniu pierwszego turnieju w Wielkim Szlemie. Jak widać efekty przyszły dość szybko, bo pierwsze zwycięstwo nad Sereną Williams ma swoją wymowę.

Ogólnie początek sezonu tenisowego jest dla Polski bardzo dobry. Wracająca po kontuzji barku Urszula Radwańska awansowała w rankingu WTA po udanym występie w Auckland, zaś Łukasz Kubot także zaliczył udane występy w Brisbane. Australian Open rozpoczyna się 19 stycznia i na podstawie dobrych występów naszych graczy możemy być optymistami przed meczami w Melbourne.