Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 5 Polak – Piotr Łobodziński wygrał bieg po schodach na Empire State Building!

Polak – Piotr Łobodziński wygrał bieg po schodach na Empire State Building!

Piotr Łobodziński (31) wygrał międzynarodowy bieg po schodach na nowojorski wieżowiec Empire State Building.

Pokonanie 1576 stopni zajęło Polakowi 10 minut i 31 s. Drugiego na mecie, ubiegłorocznego triumfatora Australijczyka Darrena Wilsona wyprzedził o 12 sekund.

Rekord biegu na 86 piętro Empire State Building należy od 2003 roku do Australijczyka Paula Cracke i wynosi 9.33.

"Miałem plan przybyć do Nowego Jorku, wygrać bieg na szczyt wieżowca i nigdy więcej nie startować w tym wyścigu" - powiedział 31-letni wicemistrz Europy 2016 Łobodziński.

Polak w ostatnich sześciu latach uczestniczył w 90 biegach po schodach. W odróżnieniu od zawodów w Chinach czy też na Bliskim Wschodzie regulamin nowojorskich zawodów nie przewidywał nagród pieniężnych.

Wśród uczestników znalazła się Roseann Sdoia, która poszkodowana została w zamachu podczas maratonu w Bostonie, po którym amputowano jej prawą nogę. Proteza była dla niej pięciokilogramowym obciążeniem. Towarzyszył jej partner życiowy - strażak, z którym zapoznała się w chaosie po wybuchu bomb. Biegł w pełnym rynsztunku liczącym 30 kilogramów. W tym roku chcą zawrzeć związek małżeński.