INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 9 Polski akcent na London Fashion Week AW23

Polski akcent na London Fashion Week AW23

18 lutego w Londynie można było podziwiać najnowsze pracę młodej polskiej projektantki Alicji Prus. Zaprezentowałą On swją nową kolekcję na pokazie Fashions Finest, której organizatorką jest Deborah St.Louis

 Kolekcja Futuristic jest inspirowana architekturą, w szczególności pracami Zahy Hadid, brytyjsko irackiej architektki I jej 

 2181106 instfuturystycznym podejściem do struktur i budynków.

Ubrania zaprojektowane przez polską designerkę poprzez stonowane kolory geometryczne, solidne kształty mają nawiązywać do struktur architektonicznych jakie możemy dostrzec w pracach Hadid. 

Zapytaliśmy Alicję Prus jakie elementy w projektach architektonicznych Zahy Hadid były dla niej szczególnie inspirujące. „Szczególnie zainspirowały mnie nietypowe formy. Uważam że trzeba w pewien sposób wykazać się odwagą, żeby tworzyć rzeczy inne, do tej pory niespotykane. Zaha nie tylko tworzyła projekty architektoniczne, ale dzięki temu, że poszła w stronę futurystyczną, która moim zdaniem nie była wtedy często spotykana w architekturze, jej prace oprócz pełnienia funkcji użytkowej same w sobie stały się sztuką na tle innych budynków.” Poprzednia kolekcja Alicji Prus -The Radioactive była inspirowana a może lepiej powiedzieć 

 D199395 inst była protestem przeciwko wzrastającemu konsumpcjonizmowi i degradacji środowiska naturalnego odpadkami.

Alicja Prus jest laureatką ogólnopolskiego konkursu dla projektantów „Srebrna Pętla” i znalazła się na liście najlepszych polskich projektantów 2022 roku. Interesuje się przede wszystkim modą damską, zwłaszcza modą awangardową. Chce tworzyć rzeczy, które wyróżniają się formą, fakturą i inspiracją, aby ludzie w nich czuli się silni, niepowtarzalni i nie bali się wyróżniać w tłumie. 

 

Na zakończenie wywiadu nasza utalentowana i mająca olbrzymią wyobraźnie projektantka dodała: ”zainteresowanie projektowaniem ubrań, było od zawsze ze mną. Jak byłam mała to zabierałam babci prześcieradła, czy worki na śmieci i przerabiałam je na ubrania oraz miałam kilka zeszytów gdzie rysowałam swoje pierwsze projekty. Zawsze wiedziałam, że będę chciała wykonywać zawód związany z modą, ale nie wiedziałam co to dokładnie będzie, gdy chodziłam do liceum próbowałam swoich sił w modelingu, ale szybko przekonałam się że to nie dla mnie. Później zaczęła się pandemia, więc stwierdziłam że skoro i tak wszyscy siedzimy zamknięci w domach, to jest to dobry moment, żeby powrócić do dawnej pasji i rozpoczęłam zaocznie projektowanie ubioru, a reszta już się sama potoczyła.

 

Każdy kto chciałby zobaczyć prace naszej Rodaczki może to uczynić wchodząc na jej stronę na Instagramie:

https://www.instagram.com/alicja.prus_/

 

Zdjęcia: Marcin Libera 

https://www.instagram.com/marcin_libera/

 

 

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.

prb24.co.uk

  • tpob

TVP Polonia24

  • tvp

SPK WB

  • spk

Połącz się