Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 7 Emirates FA Cup : Podróż Bristol City po Emirates FA Cup dobiegła końca w meczu z Manchesterem City w dzielnym Ashton Gate. BRISTOL CITY - MANCHESTER CITY 0:3

Możemy znowu napisać ciekawy artykuł bo tam byliśmy i mogłem poczuć tą atmosferę na Bristol City na stadionie Ashton Gate , a także przy Long Ashton . Głosno i wspaniał atmosfera rodzinna na tym meczu zagrzała . Tak znaowu jesteśmy z wami na tak wspaniałyum spotkaniu tej klasy i nam zaufano dano nam akredytację na tak ważny mecz jakim jest PUCHAR ANGLI „ Emirates FA Cup ” .

337098603 740085137755656 5171947327349946311 nDwie bramki Phila Fodena i jedna Kevina De Bruyne'a zaprowadziły Manchester City do grającego Bristol City i do ostatniej ósemki FA Cup.

Guardiola dał odpocząć kilku zawodnikom na ławce rezerwowych zostali m.in. Ilkay Guendogan, Jack Grealish czy Erling Haaland. Nic dziwnego, skoro Obywatele byli zdecydowanym faworytem meczu na Ashton Gate. To nawet pomimo faktu, że gospodarze z Bristolu są ostatnio wygrywali kilka spotkań i byli w świetnej formie .

Ashton Gate było bardzo głośne w momencie rozpoczęcia meczu, gdy wyprzedany stadion dał o sobie znać, gdy obie drużyny wyłoniły się z tunelu.

Czerwone i białe szaliki były dostępne dla każdego jeden został pozostawiony na każdym siedzeniu i te szaliki kołysały się nad głowami kibiców, którzy przygotowali się do kibicowania Robins w ich największym spotkaniu w najnowszej historii.

Otwierający kwadrans gry odpowiadał energii poza boiskiem, gdy Kalvin Phillips uderzył w poprzeczkę w drugiej minucie, zanim Sam Bell skorzystał z poślizgnięcia się Manuela Akanji i wbiegł na piłkę Joe Williamsa.

Mecz rozpoczął się w bardzo dobrym tempie, gospodarze wysoko naciskali na obrone pressingiem i szukali możliwości wbiegnięcia na pole karne i stworzenia jakiejs dobrej akcji do strzelenia gola na początku dobrze im to wychodziło .

Mecz wyglądał dobrze, że strony Bristol City , jednak mistrzowie ligi Premier league szybko się przystosowali do warunków i zaczeli grać swoje podania oraz dobrze atakowali od poczatku bramkę Max O`Leeary .

Natomiast Manchester City nie zamierzali łagodnie rozpocząc tego spotkania również tego meczu w tym dniu i atakowali ile się dało i w siódmej minucie Foden wykończył szybki atak wyrazisty ruch zrobił istrzelił pierwszego gola dla Manchesteru City .

Choć Bristol City bardzo się starało, nie było w stanie stworzyć sobie klarownej szansy, a gdy tylko wydawało się, że może im się to udać, i strzelą gola wyrównującego na 1-1 niestety Foden z Manchesteru City dołożył drugą bramkę w 74 minucie, a w 81 strzelił piękne wykończenie De Bruyne'a potwierdziło ich przewagę.

Już w pierwszej minucie Kalvin Phillips trafił w poprzeczkę gdy atakowało Manchester City bramkę Maxa O1Leary bramkarz miał wielkie szczęście

9 min: Bristol City stara się odpowiedzieć natychmiast. Scott zostaje podcięty z lewej strony i jest to szansa dla nich, aby załadować pole. Rzut wolny jest krótko rozgrywany, a Scott drybluje w kierunku pola karnego lewym wewnętrznym kanałem. To ładny bieg, i chociaż jest stłoczony, piłka wypada z gry na róg z lewej strony.

7` GOAL!!! Bristol City 0-1 Manchester City (Foden 7)

No to nie trwało długo. Ake, rozgrywający z głębi pola, posyła długą przekątną w kierunku Mahreza z prawej strony. Mahrez przeplatał się z De Bruyne, wyszedł na wolną przestrzeń, strzelił nisko i mocno w kierunku bramki gospodarzy, a Foden wbił piłkę do bramki z kąta.

21` Bristol City zachowuje się znakomicie pomimo straty bramki. Dają z siebie wszystkie siły dobra walka zespołu .

23` Ake zagrywa ładne podanie po rogu i z lewej strony, przeznaczone dla Silvy. Nie do końca. Manchester City ponownie atakuje. Mahrez wchodzi z prawej strony, by dośrodkować z lewego skrzydła i uderzyć z półwoleja w lewy górny róg. O'Leary został pokonany, a Kalas wybija piłkę poza linię końcową, co oznacza rzut rożny.

26 `Lewis jedzie prawym wewnętrznym kanałem i podaje do Fodena. Obiecujący atak kończy się haniebnie, gdy Foden ślizga się po spodniach. Kibicom gospodarzy bardzo się to podobało.

28` Kilka zagrań głową w środku pola. Tempo gry nieco spadło, a wiele podań jest teraz na wagę złota.

29` James podaje z lewej strony w nadziei na uwolnienie Wellsa. Lewis odczytuje zagrożenie i wraca do Ortegi.

31` Lewis rusza lewym środkowym kanałem, tym razem z głębi własnej połowy i na teren Bristol City. Podaje do De Bruyne'a z lewej strony. De Bruyne zbyt długo zastanawia się, co zrobić dalej i impet ataku zostaje zachwiany.

37` Scott celnie drybluje w pole Manchesteru City z lewej strony, co zmusza Phillipsa do przyznania narożnika. James posyła przyzwoite podanie w kierunku bliższego słupka, gdzie czai się kilka zupełnie nowych czerwonych koszulek po Hummelu... ale Phillips kończy pracę porządkową, kierując piłkę do przodu.

39`Foden wbiega z lewej flanki i uderza w ramię Scotta. Upada, bo poczuł to. Nie było złych zamiarów ze strony gwiazdy Bristol City, i na szczęście Foden jest w stanie podnieść się wystarczająco szybko.

58` Manchester City dobrze podają jak w trójkątach akcje z pierwszego dotknięcia. Bristol City nie może zdobyć się na żaden kontakt., ale gospodarze trzymają formę, jeśli Na razie nie ma szans na przebicie się obrony.

61`Sykes dośrodkowuje z prawej strony. Weimann próbuje zamachnąć się na bramkę z 12 jardów, ale jego strzał trafia w Diasa, gdy tylko opuścił but. Trochę lepsza gra Bristol City, którzy nie byli tak ostrzy od momentu wznowienia gry.

71` Bristol City Scott goni po prawej stronie za zagubioną sprawą. Dias próbuje wybić piłkę z gry. Scott doskakuje do przodu i odbija piłkę od linii bocznej. Weimann, który wbiega od tyłu, dośrodkowuje na bliższy słupek, gdzie Bell uderza bardzo szeroko. Dobra akcja gospodarzy było blisko gola

74 ` Bristol City broniło się do tego momentu bardzo dobrze w obronie i nie dało sobie strzelic wiecej bramki ale do tego momentu bo ich opór został złamany. De Bruyne podaje na lewe skrzydło do Ake, który podaje do Alvareza na środku. Alvarez wślizguje się na prawo do Fodena, który strzela w lewy dolny róg bramki i bramkarz Max O `Leary jest bez szans by obronic ten strzał 0 : 2 dla Obywateli

80 min: Grealish tańczy po lewej stronie i oddaje strzał z wąskiego kąta. O'Leary przepuszcza go nad poprzeczką,

81 ` De Brudne szturmuje środek pola i kieruje niski strzałem i zakrecił piłke w prawą dolną część bramki z 25 metrów bardzo precyzyjny strzał Kevina De Bruyne zza pola karnego, który ustalił wynik na 3:0 dla gości.

89 min: To ostatnia rzecz, jaką Williams robi dziś wieczorem. Zostaje zastąpiony, wraz z Jamesem, przez Kinga i Taylor-Clarke'a. Tymczasem De Bruyne robi miejsce dla Perrone. "Występ Bristol City powinien umocnić ich na dalszą część sezonu Championship" - sugeruje Andrew Benton. "Byłoby miło, gdyby jednak udało im się zdobyć tutaj bramkę".

90 min +1: Pierwsza z dwóch doliczonych minut, w której Ederson, na spacerze, i Akanji prawie wpadają w okropny zamęt jardów od pola Manchesteru City. Ale nie ma pociechy dla gospodarzy.

Bristol City zaprezentował się z dobrej strony, oczywiście jak na swoje możliwości. Nie zmienia to faktu, że goście mogli wygrać wyżej, gdyby: a) byli bardziej skuteczni; b) podejmowali lepsze wybory w polu karnym. Natomiast raczej trudno sobie wyobrazić, by ktokolwiek w ekipie "The Citizens" narzekał po tym spotkaniu. Zrobili swoje, awansowali do ćwierćfinału Pucharu Anglii i przesadnie się nie zmęczyli.

Pep Guardiola "Dobry wynik ... to było naprawdę trudne ... Bristol pokazał nam, jak dobrzy mogą być ... jestem pod wrażeniem niektórych zawodników, których nie znałem ... druga połowa była znacznie lepsza ... po drugiej bramce mecz był skończony ... niesamowici fani z Bristolu ... przyjechaliśmy tu na półfinał Carabao Cup i otoczenie było niesamowite i pamiętam to ... dobry wynik ... FA Cup jest tak miły ... gdziekolwiek grasz na wyjeździe jest trudno ... [Phil Foden] jest dynamiczny ... piłkarze mają wzloty i upadki, ale jego kariera była w górę, w górę, w górę, w górę ... po Mistrzostwach Świata zmagał się i był trochę w dół, ale wrócił ... kiedy pracujesz tak jak on, to zawsze się opłaca ... [Kalvin Phillips] zrobił 90 dobrych minut z kilkoma dobrymi akcjami i było dla nas ważne, że jest z powrotem ... wciąż żyjemy w trzech konkursach i zobaczymy, co się stanie w przyszłości. " wywiadu udzielił Pep Guardiola dla the Guardian

"Trzy zero jest może trudne, ale pokazuje ci jakość, jaką mają ... rzeczą, która cieszy mnie najbardziej jest to, że byliśmy wierni sobie ... nie próbowaliśmy zmienić naszej tożsamości, aby tylko utrudnić im to ... staraliśmy się być sobą ... nie wszystko potoczyło się tak, jak byśmy chcieli, kiedy nadarzyły się okazje ... decyzje ... może [mógł być karny], ale nie zamierzam się nad tym rozwodzić ... jestem zadowolony z tego, jak nasi piłkarze się rozciągnęli i szli ramię w ramię z najlepszą drużyną w tym kraju ... Jestem rozczarowany, że nie zrobiliśmy tego trochę ciaśniej, ale gratulacje dla nich, to jakościowa drużyna ... musimy wykorzystać 12-meczową passę niepokonania i nasz dzisiejszy występ jako katalizator, aby iść dalej i zmaksymalizować to, co mamy ... mamy naprawdę dobry, energiczny, młody i utalentowany skład ... Alex Scott jest naszym graczem i miło jest mieć graczy, których inni mogą pożądać ... jeśli ludzie chcą naszych najlepszych graczy, to będą kosztować dużo pieniędzy! " wywiadu udzielił Nigel Pearson dla ITV

Bristol City - Manchester City 0:3 (0:1)

0:1 Phil Foden 7', 0:2 Phil Foden 74' , 0:3 Kevin De Bruyne 81'

Bristol City: Max O'Leary - George Tanner (46' Andreas Weimann), Zak Vyner, Tomas Kalas, Cameron Pring (79' Jay Dasilva) - Mark Sykes, Matthew James, Joseph Williams, Alex Scott, Samuel Bell - Nahki Wells (82' Marlee Francois).

Manchester City: Stefan Ortega (46' Ederson) - Rico Lewis, Manuel Akanji, Ruben Dias, Nathan Ake (83' Sergio Gomez) - Kevin De Bruyne, Kalvin Phillips, Bernardo Silva - Riyad Mahrez (71' Jack Grealish), Julian Alvarez, Phil Foden (83' Cole Palmer).

Żółte kartki: Williams (Bristol City) oraz Foden, Bernardo Silva (Manchester City).

Największą niespodziankę sprawili piłkarze Blackburn Rovers, którzy wyrzucili za burtę Pucharu Anglii Leicester City. Mistrzowie Anglii z 1995 roku występują obecnie w Championship a jednak zdołali zwyciężyć z faworytami 2:1. Inny drugoligowiec Stoke City przegrał u siebie 0:1 z Brighton. Najpiękniejsze gole tego wieczoru padały jednak na Craven Cottage w Londynie, gdzie Fulham pokonało Leeds United 2:0. Bramki zdobyli Joao Palhinha i Manor Salomon .