INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 5 Czwarty nieprzegrany mecz z rzędu!

Czwarty nieprzegrany mecz z rzędu!

W 28. kolejce w niedzielę 9 kwietnia o godzinie 15:30 rozpoczął się mecz Lotto ekstraklasy Piast Gliwice - Lechia Gdańsk.

Piast zremisował 1:1 z Lechią Gdańsk. Szkoleniowiec wicemistrzów Polski był z tego wyniku zadowolony. Pierwsza bramka padła w 10 minucie. Gerard Badia dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne wprost na głowę Aleksandara Sedlara, a Serb strzałem po długim słupku nie dał szans na skuteczną interwencję Dusanowi Kuciakowi. Po chwili było już jednak 1:1! Po bliźniaczym dograniu Rafała Wolskiego celnie główkował Mario Maloca. To spotkanie miało kilka etapów .

Przeważali wicemistrzowie Polski potrafili zagrozić dobrymi kontra atakami i akcjami przeciwnikowi. Lechia miała sporo okazji do wyjścia na prowadzenie. Pierwszy raz w 33. minucie. Po wrzutce w pole karne przewrotką popisał się Marco Paixao, lecz jeszcze lepszą interwencję zaprezentował Jakub Szmatuła, który efektowną paradą zażegnał niebezpieczeństwo. Po zmianie stron pierwszą groźną okazję stworzyła Lechia. Po koronkowej akcji Lukas Haraslin wpadł w pole karne, dograł do Flavio Paixao, a Portugalczyk obił poprzeczkę. Po chwili z dystansu przymierzył Ariel Borysiuk, lecz piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Szmatułę. Goście z minuty na minutę osiągali przewagę, czego efektem była kolejna szansa Marco Paixao. Napastnik gdańszczan strzelał z okolic jedenastego metra, a piłkę z linii bramkowej wybił Patrik Mraz. W 79 minucie bardzo brzydki faul Aleksandara Sedlara i zasłużona żółta kartka, a w 85 Mario Maloca ostro potraktował Łukasza Sekulskiego i został także ukarany żółtą kartką. Tak jeszcze mamy w 89 minucie Patrik Mraz powstrzymał kontratak Lechii za co został ukarany żółtą kartką.

Plan na pojedynek z gdańszczanami zniweczyły kontuzje i wymuszone korekty na boisku. - „W trakcie meczu pojawiły się problemy z kontuzjami i doszło do wymuszonych zmian Michala Papadopulosa i Marcina Flisa. Te roszady wybiły nas z rytmu. Jednak to my mieliśmy piłkę meczową w ostatniej akcji meczu i szkoda, że nie zdobyliśmy gola. Szanujemy remis z wymagającym rywalem i to walczącym o mistrzostwo Polski” – wywiadu dla Informacje24.co.uk udzielił trener Piast Gliwice Dariusz Wdowczyk.

Mimo okazji zagraliśmy solidnie w obronie . Myślę, że z przebiegu tego spotkania zdobyliśmy cenny punkt - wywiadu dla Informacje24.co.uk udzielił trener trener Lechia Gdańsk Piotr Lasyk

Sędziowali spotkanie Lotto Esktraklasy Piłki Nożnej w Gliwicach sędzia główny Jarosław Przybył , asystent Rafał Rostkowski , asystent Marcin Lisowski. Sędzią techniczym byłPiotr Lasyk , a wyznaczonym przez PZPN delegatem Joachim Kosz .

Składy:

Piast Gliwice: Szmatuła - Szeliga, Korun, Sedlar, Mraz - Badia, Murawski, Pietrowski (58. Jankowski), Flis (46. Zivec) - Papadopulos (43. Sekulski), Masłowski

Lechia Gdańsk: Kuciak - Stolarski, Janicki, Maloca, Wawrzyniak (61. Nunes) - Borysiuk - Haraslin (67. Sławczew), Krasić, Wolski, F. Paixao - M. Paixao (81. Kuświk)

PIAST THE FOURTH MATCH FROM THE PENALTY DOES NOT LOSE. DRAW AT HOME UNDER THE LEADEARSHIP DARIUSZA WDOWCZYK PIAST GLIWICE – LECHIA GDAŃSK 1:1.

Tekst: Jacek Waszak

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.